Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku
Dzisiaj umieściłam na blogu Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku. Jest to już druga wersja tego pisma. Poprzednia została pobrana przez Czytelników bloga prawie 3000 razy.
W tym wzorze uwzględniłam fakt, iż od spółki pobierana jest opłata 30 zł za rozpatrzenie wniosku. A to oznacza, że składając ponownie wniosek należy dokonać dopłaty w tej wysokości. To bardzo prosty i podstawowy wzór pisma przewodniego do KRS w przypadku zwrotu wniosku. Wzór możecie dowolnie zmieniać w zależności od tego jaka jest przyczyna zwrotu wniosku opisana w zarządzeniu o jego zwrocie. Dlatego też zachęcam do dokładnego zapoznania się zarządzeniem i jego uzasadnieniem.
Zaproponowany wzór przyda się Wam w przypadku zwrotu wniosku składanego zarówno poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS, jak i S24. Możecie go pobrać bezpłatnie i dowolnie zmieniać w zależności od błędów jakie spowodowały zwrot wniosku.
Zmiany w KRS od 1 lipca 2021 r.
Zwracam uwagę, że od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze. Powyższe zatem dotyczy również wniosku o zwrot opłaty.
Wnioski o wpis zmian nadal możecie składać poprzez S24, jeśli spółka została założona w S24 i nie zmieniła umowy spółki notarialnie.
**********************************************
#autopromocja #markawłasna
Jeśli poszukujecie uchwał w sprawie wynagrodzenia członków zarządu to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam wzór protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników wraz z przykładowymi uchwałami ustalającymi wynagrodzenie członków zarządu.
Kilka ostatnich wpisów blogowych:
Prawo pierwszeństwa nabycia udziałów
Ograniczenia w zbywalności udziałów
Sprzedaż udziałów – o czym warto pamiętać?
Zapraszam również na blogi Likwidacja spółki z o.o. oraz Projekt spółka z o.o.
Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych
{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }
Z czego wynika opłata 30 zł? Przecież art. 14 ust. 5 wyłącza jej stosowanie w postępowaniu rejestrowym.