Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wzór uchwały o odwołaniu członka zarządu

Aneta Kułakowska17 maja 2021Komentarze (0)

Po ostatnich wpisach o odwołaniu członka zarządu poprosiliście, abym umieściłam wzór uchwały o odwołaniu członka zarządu.

Dzisiaj zatem przykładowy wzór uchwały zgromadzenia wspólników.

Wzór uchwały o odwołaniu członka zarządu

Zanim jednak zdecydujecie o odwołaniu członka zarządu proponuję, aby zajrzeć do umowy spółki i sprawdzić zapisy w tym zakresie.

Wzór uchwały o odwołaniu członka zarząduW umowie możecie mieć zapis dotyczący osoby lub organu, który dokonuje odwołania, a także wymaganą większość czy inne warunki związane z odwołaniem. W większości spółek z o.o. zwykle zgromadzenie wspólników odwołuje członków zarządu.

Zresztą nawet jeśli nie ma takiego zapisu to zgodnie z art. 203§1 k.s.h. członek zarządu może być w każdym czasie odwołany uchwałą wspólników. Zatem to zgromadzenie wspólników podejmuje uchwałę lub wspólnicy.

Na blogu znajdziecie wpisy dotyczące zwołania zgromadzenia wspólników, jak i odbycia zgromadzenia bez formalnego zwołania. Wystarczy jak wpiszecie odpowiednio hasło w wyszukiwarkę.

Odwołania członka zarządu możecie dokonać zarówno na nadzwyczajnym, jak i zwyczajnym zgromadzeniu wspólników. Możecie odwołać członka zarządu z dniem podjęcia uchwały, a możecie również wskazać datę przyszłą.

Jeśli członek zarządu pełni funkcję prezesa czy wiceprezesa zarządu, warto wskazać, że jest odwoływany z pełnionej funkcji i z zarządu spółki, aby nie było wątpliwości.

Wzór uchwały zgromadzenia wspólników o odwołaniu członka zarządu

Poniżej przykładowa uchwała o odwołaniu prezesa zarządu. Treść możecie odpowiednio dopasować do sytuacji.

Można też dopisać informacje o zwrocie np. samochodu służbowego czy rozliczenia. Uchwałę umieszczacie w protokole ze zgromadzenia wspólników.

UCHWAŁA  NR  …

w sprawie odwołania Prezesa Zarządu

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki pod firmą ………….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………., niniejszym odwołuje z funkcji Prezesa Zarządu i jednocześnie z Zarządu Pana …………………  Ostatnim dniem pełnienia funkcji Prezesa Zarządu będzie dzień …………………….

Głosowano  – w głosowaniu tajnym – w sposób następujący:

– za podjęciem uchwały oddano …………. głosów; przeciw podjęciu uchwały oddano ……… głosów;

– głosów „wstrzymujących się” oddano …………….

Sprzeciwów nie zgłoszono. Przewodniczący stwierdził, że uchwała została podjęta.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

*********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników bez formalnego zwołania z uchwałami dotyczącymi zmiany zarządu

Wzór protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Odwołanie członka zarządu w S24

Odwołanie członka zarządu a wpis w KRS

Obowiązki rady nadzorczej po zakończeniu roku obrotowego

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: