Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Udostępnienia w S24

Aneta Kułakowska22 listopada 20205 komentarzy

Dzisiaj wskakuje na tapet pytanie Czytelniczki bloga o udostępnienia w S24.

Wspólnik sprzedaje 100% udziałów za pośrednictwem S24. Czy po wniesieniu zmian w KRS będzie nadal miał dostęp do danych spółki przez system S24? Czy nowy wspólnik może dodać nową kupioną spółkę w „Moje przedsiębiorstwo” na swoje konto S24?  

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę, że bez względu na to na czyim koncie jest zakładana spółka z o.o. w S24 macie możliwość korzystania z udostępnień.

Udostępnienia w S24

Udostępnienia w S24

Aby umożliwić dostęp do spółki innej osobie musicie w S24 wejść do spółki, a następnie kliknąć przycisk „Udostępnij”. System wyświetli tabelę, w której znajdziecie opcje udostępniania i edytowania uprawnień. Pamiętajcie tylko, że osoba której chcecie udostępnić spółkę musi mieć wcześniej założone konto w S24.

Jeśli już ma założone konto to przyciskiem „Udostępnij” udostępniacie spółkę innej osobie. Przycisk „Udostępnij sprawę użytkownikowi” – umożliwia wgląd do spółki wskazanej osobie. Wskazanie osoby jest realizowane przez wprowadzanie adresu email i uruchomienie przycisku „Udostępnij”. Następnie system sprawdza wprowadzony adres mailowy oraz czy jest założone konto w S24 na ten adres.

Z kolei przycisk „Edytuj uprawnienia” umożliwia Wam zarządzanie uprawnieniami dostępowymi.  Wystarczy skorzystać z przycisku „Edytuj uprawnienia”. Zatem raz nadane uprawnienia możecie zmienić lub usuwać.

Uprawnienia w S24

Macie możliwość wyboru następujących uprawnień:

 • przeglądanie dokumentów w sprawie – umożliwia przeglądanie wszystkich dokumentów w profilu spółki wraz z  pobieraniem dokumentów w PDF
 • edycja wszystkich dokumentów w sprawie – umożliwia edycję wszystkich dokumentów i wniosków w profilu spółki
 • podpisywanie dokumentów w sprawie – umożliwia podpisywanie wszystkich dokumentów i wniosków w profilu spółki
 • opłata za wniosek i wysyłanie sprawy do sądu – umożliwia opłacenie i wysłanie wszystkich wniosków w profilu spółki
 • tworzenie dokumentu na podstawie wzorca – umożliwia dodanie nowych dokumentów i wniosków w profilu spółki
 • zarządzanie uprawnieniami, czyli uprawnienia administratora (daje największe możliwości) – umożliwia przekazywanie spraw do innych osób i nadawanie im uprawnień oraz umożliwia edycję nagłówka profilu spółki.

Odpowiedź na pytanie Czytelniczki

Wspólnik sprzedaje 100% udziałów za pośrednictwem S24. Czy po wniesieniu zmian w KRS będzie nadal miał dostęp do danych spółki przez system S24? Czy nowy wspólnik może dodać nową kupioną spółkę w „Moje przedsiębiorstwo” na swoje konto S24? 

Sam fakt sprzedaży 100% udziałów nie sprawi, że osoba, która sprzedała udziały przestanie mieć dostęp do profilu spółki w S24. Po pierwsze sprzedający powinien w S24 udostępnić spółkę osobie kupującej (nowemu wspólnikowi) ustanawiając najszersze uprawnienia administratora sprawy. Zakładam, że ma możliwości zarządzania uprawnieniami ze swojego konta. Wówczas nowy wspólnik będzie miał dostęp do całej dokumentacji spółki w S24.

Jeśli sprzedający zakładał spółkę na swoim koncie w S24 lub ma uprawnienia administratora sprawy z innego tytułu to po udostępnieniu nowemu wspólnikowi profilu spółki powinien usunąć spółkę ze swojego profilu w S24. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest już w żaden sposób ze spółką powiązany. Sprzedał udziały, nie jest w zarządzie ani nie jest prokurentem.

Tak więc pilnujcie tego i od razu ustalając zasady sprzedaży udziałów w spółce założonej w S24 ustalcie również kwestie dostępu do profilu spółki w S24. Niestety często to pomijacie i jak się później okazuje pomimo zakupu udziałów i członkostwa w zarządzie nie macie dostępu do spółki w S24.

******************************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów. 

Checklista założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Wzór uchwały o utworzeniu oddziału

Wznowienie działalności z urzędu

Jak utworzyć oddział spółki z o.o.?

O czym muszę pamiętać po sprzedaży udziałów?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Arek 22 listopada, 2020 o 09:02

  Czy na etapie rejestracji spółki w S24 możemy powołać prokurenta spółki bez późniejszej potrzeby dosyłania do Sądu danych uzupełniających takich jak adres do doręczeń prokurenta?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 22 listopada, 2020 o 14:59

  Pani Arku,
  może Pan na etapie rejestracji spółki powołac prokurenta. Nie bedzie wymagane dosyłanie dodatkowych dokumentów, jeśli już na etapie rejestracji wszystkie dokumenty zostaną załączone do wniosku.

  Odpowiedz

  Olena 22 listopada, 2020 o 12:00

  Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 22 listopada, 2020 o 14:58

  Panie Oleno,
  proszę bardzo.

  Odpowiedz

  Małgorzata 19 października, 2022 o 12:41

  W jaki sposób uzyskać dostęp do spółki w której jest się wspólnikiem, na portalu S24 kiedy wspólnik odmawia współpracy w tym zakresie ?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: