Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

O mnie

Nazywam się Aneta Kułakowska. Jestem radczynią prawną wpisaną na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, przedsiębiorcą i od stycznia 2018 roku blogerką 🙂

Od kiedy pamiętam zawsze stawałam po stronie słabszych, potrzebujących oraz wymagających wsparcia. Od dziecka miałam poczucie sprawiedliwości, misję obrony słabszych, co wcielałam w życie przyjmując rolę podwórkowego ninja.

W liceum już wiedziałam, że wybiorę studia prawnicze, nie miałam jednak wówczas pojęcia jaką dokładnie dziedziną chciałabym się zająć. Całe studia skupiałam się na prawie karnym i marzyłam o pracy prokuratora. Moja fascynacja uległa zmianie wraz z pierwszą pracą po studiach. Swoją karierę prawniczą rozpoczęłam od pracy w spółce akcyjnej branży budowlanej. Tak też narodziło się moje niesłabnące zainteresowanie spółkami, ale głównie spółka akcyjna i spółką z o.o. oraz prawem handlowym i gospodarczym.

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. Znaczna większość moich Klientów to spółki z o.o. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek. Wspieram zarządy spółek w bieżącej działalności, pomagam w rozwiązywaniu problemów prawnych oraz reprezentuję spółki przed sądami. Pomagam też w rozwiązywaniu problemów wspólnikom, prokurentom, radom nadzorczym, a także księgowym i kadrowcom.

Wbrew powszechnej opinii, iż prawnicy tylko prawem żyją, mam też życie poza prawem. Prywatnie jestem partnerką życiową fajnego faceta od IT i mamą małego łobuza, dużo czytam, gotuję i słucham podcastów. Wolny czas spędzam aktywnie. Ćwiczę na siłowni, praktykuję jogę kundalini, medytuję oraz spaceruję. Staram się być uważna oraz dbam o zachowanie równowagi w życiu, tak aby czerpać jak najwięcej przyjemności z pracy zawodowej.

*******************

Czym się zajmuję?

Od kiedy prowadzę blogi prawnicze dostaję zapytania od Czytelników o to czym się zajmuję. Jako radca prawny mogłabym się zajmować wszystkimi możliwymi sprawami z różnych dziedzin prawa. I tak faktycznie było na początku mojej ścieżki zawodowej.

Od wielu jednak lat w swojej praktyce zawodowej skupiam się przede wszystkim na obsłudze prawnej spółek, głównie spółek z o.o., wspierając je w bieżącej działalności. Reprezentuję klientów w sporach sądowych i pozasądowych. Współpracuję ze spółkami z całej Polski, głównie w ramach obsługi zdalnej. Poza udzielaniem konsultacji prawnych zajmuję się:

 • rejestracją spółek w KRS i wprowadzaniem zmian w KRS poprzez Portal Rejestrów Sądowych oraz S24
 • składaniem dokumentów rocznych do KRS w Repozytorium Dokumentów Finansowych
 • sporządzaniem wszelkiego rodzaju pism, w tym pism procesowych (pozwy, apelacje, sprzeciwy, odpowiedzi na pozew itp.)
 • sporządzaniem opinii prawnych, regulaminów, polityk, porozumień, ugód, umów gospodarczych
 • zakładaniem spółek, likwidacją, przekształceniami, podziałem, podwyższeniem czy obniżeniem kapitału zakładowego
 • sporządzaniem dokumentacji dotyczącej zmiany w organach spółek
 • sporządzaniem umów i statutów spółek
 • sporządzeniem i prowadzeniem dokumentacji organizacyjno-prawnej organów spółki
 • sporządzeniem protokołów z posiedzeń zarządu, rady nadzorczej, zgromadzenia wspólników oraz walnych zgromadzeń
 • organizacją i obsługą zgromadzeń wspólników, walnych zgromadzeń, posiedzeń rad nadzorczych i zarządów spółek
 • reprezentacją w postępowaniach sądowych m.in. w sprawach o zapłatę, w sprawach o uchylenie uchwały lub stwierdzenie nieważności uchwały, o wyłączenie wspólnika, o rozwiązanie spółki, odpowiedzialności członków zarządu.

Jeśli więc rozważacie skorzystanie z mojego wsparcia to zawsze możecie napisać do mnie maila. Bezpłatnie i niezobowiązująco dokonam wyceny.

Na prowadzonych przeze mnie blogach Zarząd w spółce z o.o., Zarząd w spółce akcyjnej oraz Likwidacja spółki z o.o. znajdziecie mnóstwo pomocnych wpisów, a także bezpłatnych wzorów. Jeśli potrzebujecie indywidualnej konsultacji to zapraszam Was do kontaktu aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl. Ze względu na ilość zobowiązań zawodowych preferuję kontakt mailowy. Odpowiadam na każdego maila w ciągu 24h.

Pozdrawiam Was serdecznie!

radca prawny Aneta Kułakowska