Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku

Aneta Kułakowska07 września 2020Komentarze (1)

Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku

Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku

Dzisiaj umieściłam na blogu Wzór pisma do KRS w przypadku zwrotu wniosku. Jest to już druga wersja tego pisma. Poprzednia została pobrana przez Czytelników bloga prawie 3000 razy.

W tym wzorze uwzględniłam fakt, iż od spółki pobierana jest opłata 30 zł za rozpatrzenie wniosku. A to oznacza, że składając ponownie wniosek należy dokonać dopłaty w tej wysokości. To bardzo prosty i podstawowy wzór pisma przewodniego do KRS w przypadku zwrotu wniosku. Wzór możecie dowolnie zmieniać w zależności od tego jaka jest przyczyna zwrotu wniosku opisana w zarządzeniu o jego zwrocie. Dlatego też zachęcam do dokładnego zapoznania się zarządzeniem i jego uzasadnieniem.

Zaproponowany wzór przyda się Wam w przypadku zwrotu wniosku składanego zarówno poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS, jak i S24. Możecie go pobrać bezpłatnie i dowolnie zmieniać w zależności od błędów jakie spowodowały zwrot wniosku.

Zmiany w KRS od 1 lipca 2021 r.

Zwracam uwagę, że od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze. Powyższe zatem dotyczy również wniosku o zwrot opłaty.

Wnioski o wpis zmian nadal możecie składać poprzez S24, jeśli spółka została założona w S24 i nie zmieniła umowy spółki notarialnie.

*********************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie Wzoru protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników jednoosobowej spółki z o.o. bez formalnego zwołania z uchwałami dotyczącymi wynagrodzenia członków zarządu to zapraszam Was do sklepu z ebookami.

wzór protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia jedoosobowej społki z o.o.

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Prawo pierwszeństwa nabycia udziałów

Ogranczenia w zbywalności udziałów

Sprzedaż udziałów – o czym warto pamiętać?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Mirek 1 grudnia, 2022 o 19:01

  Z czego wynika opłata 30 zł? Przecież art. 14 ust. 5 wyłącza jej stosowanie w postępowaniu rejestrowym.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: