Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Trzy lata bloga zarząd w spółce z o.o.

Aneta Kułakowska16 stycznia 202114 komentarzy

Kolejny rok blogowania a mną. Wczoraj 15 stycznia blog obchodził swoje 3 urodziny. Jak to było przy okazji poprzednich urodzin, tak i tym razem urodziny to dobry czas na podsumowanie.

Przede wszystkim dziękuję Wam – moim Czytelnikom za to, że czytacie bloga, komentujecie, a także wysyłacie maile z podziękowaniami za pomoc, którą czerpiecie z wpisów. Dzięki Wam widzę sens prowadzenia bloga i dzielenia się na nim wiedzą. Dziękuję za wspólne trzy lata 🙂

Podziękowania należą się również Rafałowi Chmielewskiemu z web.lex i jego niezawodnej ekipie. Gdyby nie Rafał ten blog nigdy by nie powstał 🙂

Trzy lata bloga zarząd w spółce z o.o.

Trzy lata bloga zarząd w spółce z o.o.

Choć nie zrealizowałam swojego planu blogowego w 2020 roku to i tak opublikowałam w sumie 94 wpisy.  Zatem po 3 latach blogowania uzbierało się 257 wpisów. To całkiem niezły wynik, choć miałam ambitny plan 300 wpisów przed 31 grudnia. Mogę tylko obiecywać, że w tym roku będę dalej ciężko pracować nad kolejnymi wpisami. Pomysłów mi nie brakuje, a i Wy regularnie zasypujecie mnie pytaniami i wysyłacie propozycje tematów. Przez te 3 lata blog został wyświetlony prawie 1800000 razy i uzbierało się łączne ponad 1160 komentarzy.

5 najczęściej czytanych wpisów na blogu

W 2020 blog był często i chętnie czytany. Jeśli jednak uważacie, że jakieś treści koniecznie powinny się pojawić, dajcie mi koniecznie znać. Ewentualnie, jeśli macie problemy w prowadzeniu spółki, które mogłabym rozwiązać publikacjami na blogu to proszę o wszelkie uwagi w komentarzu pod wpisem. W 2020 roku najczęściej czytane wpisy to:

Oświadczenie członka zarządu o adresie do doręczeń

Wzór uchwały o wynagrodzeniu członka zarządu

Opłata za zmianę wpisu w KRS

Wzór uchwały o powołaniu zarządu spółki z o.o.

Wzór sprawozdania zarządu z działalności

Rozmowy z prawnikami na blogu

W ostatnim roku pojawiły się również 4 rozmowy z prawnikami, które były chetnie przez Was czytane. Tak więc jeśli tylko bedzie możliwość pojawią się kolejne w tym roku.

Odpowiedzialność prezesa zarządu spółki za wypadek drogowy – rozmowa z adwokatem Adą Chmielewską-Ciż

Upadłość członków zarządu spółek kapitałowych – wywiad z adwokatem Anną Błach

Jak spółka może uniknąć zaskoczenia po rozwodzie jednego z udziałowców – udziały w spółce z o.o. w przypadku rozwodu i podziału majątku jednego ze wspólników. Rozmowa z Adwokatem Aleksandrą Gaczek

Postępowanie w sprawach gospodarczych po nowelizacji – wywiad z Radcą Prawnym Dariuszem Mojeckim

Współprace blogowe

Na blogu nie pojawiają się reklamy, ani żadne wpisy sponsorowane. Jednak dzięki blogowi miałam przyjemność napisać artykuł do wrześniowego wydania magazynu Controlling i Rachunkowość Zarządcza. Znajdziecie w nim artykuł Zawieszenie działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W przygotowaniu do publikacji jest już kolejny artykuł. Na pewno wkrótce o nim wspomnę w podsumowaniach miesięcznych na blogu.

Sklep z ebookami 

W czerwcu swoją premierę miał sklep z ebookami. Aktualnie w sklepie możecie znaleźć 41 produktów elektronicznych. Znajdziecie w nim różnego rodzaju checklisty i wzory dokumentów. Intensywnie pracuję nad pierwszym ebookiem i liczę, że jeszcze w tym miesiącu pojawi się w sprzedaży. Największym powodzeniem cieszą się:

Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem spółki z o.o.

Wzór protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników z uchwałami ustalającymi wynagrodzenie zarządu

Wzór sprawozdania zarządu z działalności spółki z o.o.

Wzór protokołu zwyczajnego zgromadzenia wspólników bez formalnego zwołania

Wzór protokołu zwyczajnego zgromadzenia wspólników jednoosobowej spółki z o.o.

Jakich wzorów potrzebujecie?

Jeśli uważacie, że potrzebujecie wzorów, których nie ma w sklepie, napiszcie w komentarzu. Pytacie również o ebooki. Dostaję od Was również propozycje tematów, którymi powinnam się zająć. Wszystko niestety wymaga czasu, ale zapewniam Was, że w tym roku pojawi się kilka pozycji.

Bardzo dziękuję Wam za kolejny rok razem. Dziękuję za Waszą aktywność, a także komentarze i maile, w których piszecie, że blog pomaga Wam w pracy. Bardzo mnie to cieszy. Obiecuję, że w kolejnym roku nie zabraknie pomocnych i praktycznych wpisów, a także produktów elektronicznych, o które prosicie. Zapraszam Was zatem do śledzenia bloga, komentowania i subskrypcji. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam wspaniałego roku 🙂

**********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. Obowiązki spółki z o.o. po zakończeniu roku obrotowego.

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o.

Zapraszam Was do zapoznania się z wybranymi wpisami:

Ochrona przed kradzieżą spółki z o.o.

Jak zmienić wpis pkd w KRS bez zmiany umowy spółki?

Jak założyć spółkę z o.o.?

Siedziba spółki i miejsce prowadzenia działalności

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 14 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Henryk III 16 stycznia, 2021 o 21:22

  Dziękuję! Gratuluję! Nie znam tak „żywego” bloga jak Pani. Powyższe liczby są imponujące. Życzę satysfakcji z blogowania i realizacji planów, nie tylko tych związanych z liczbą wpisów.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 stycznia, 2021 o 07:35

  Bardzo dziekuję i serdecznie pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Wolodymyr Kostyuk 17 stycznia, 2021 o 08:59

  Pani Aneto, przyjmijcie gratulacje z Ukrainy! Dziekujęmy za Wazsy posty! One są bardzo przydatne w naszej pracy dla nazsyh klijentów w Polsce!

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 stycznia, 2021 o 10:46

  Cieszę się. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Wojciech 17 stycznia, 2021 o 17:17

  Gratulacje i wytrwałości życzę Pani Aneto! oby tak dalej! stały czytelnik

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 stycznia, 2021 o 17:43

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie Panie Wojciech 🙂

  Odpowiedz

  Leszek 17 stycznia, 2021 o 17:18

  Gratulacje. Jestem pod wrażeniem częstotliwości wpisów. Tak duża ilość wyświetleń wskazuje jak merytoryczny jest blog i jak doświadczonym praktykiem jest autorka. Sam często tu trafiam szukając tematycznych treści 🙂

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 stycznia, 2021 o 17:43

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz

  Karolina 18 stycznia, 2021 o 15:03

  Gratuluję! Dziękuję za wszystkie wpisy, są naprawdę przydatne w mojej pracy, pozdrawiam serdecznie i życzę realizacji Pani planów!

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 18 stycznia, 2021 o 17:18

  Pani Karolino,
  bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz

  Rafal Chmielewski 18 stycznia, 2021 o 17:32

  Aneto, przede wszystkim to ja powinienem Ci podziękować za Twoją wspaniałą pracę nad tym blogiem! 🙂 I kiedy często określam go, jak najlepszy blog prawniczy na świecie, to dokładnie mam to na myśli. Nie znam bardziej popularnego bloga prowadzonego przez jakąkolwiek kancelarię prawną, a polskie prawnicze blogi są w ogóle najlepsze na tej Ziemi 🙂

  Życzę Ci dalszych sukcesów i wszystkiego najlepszego!
  Rafał 🙂

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 18 stycznia, 2021 o 18:42

  Rafale,
  bardzo bardzo dziekuję 🙂 Straszne mnie krępuje takie określanie mojego bloga, ale i bardzo cieszy. Chciałabym mieć jeszcze więcej czasu na blogowanie i mam cichą nadzieję, że w tym roku uda mi się to zrealizować.
  Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Irena 18 stycznia, 2021 o 18:20

  Aneta, serdeczne gratulacje!

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 18 stycznia, 2021 o 18:43

  Irena, bardzo dziekuję!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: