Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Pytania w sprawie S24

Aneta Kułakowska17 listopada 202014 komentarzy

Każdego dnia dostaję od Was pytania w sprawie S24. Macie mnóstwo wątpliwości zarówno na etapie rejestracji spółki, wpisu zmian w KRS, jak i tego co robić po zwrocie wniosku czy wezwaniu do uzupełnienia braków. Niestety nie jestem w stanie na Wasze pytania odpowiadać indywidualnie. Dlatego też staram się umieszczać wpisy na blogu dotyczące S24. W najbliższym czasie pojawią się też kolejne wpisy powstałe w oparciu o Wasze pytania.

Pytania w sprawie S24

Pytania w sprawie S24

Zdaję sobie sprawę, że system teleinformatyczny S24 nie jest idealny. Nie jest też intuicyjny, wobec tego bez dodatkowej wiedzy spoza S24 nie ma możliwości, aby prawidłowo sporządzić wniosek i załączniki.

Chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na stronę S24 zakładkę POMOC . Możecie tam znaleźć poradniki w pdf. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale przynajmniej na część pytań, które do mnie docierają można znależć tam odpowiedzi. Jeśli chodzi o spółkę z o.o. to warto zajrzeć do:

Dokumentacji użytkownika systemu informatycznego Portal S24

Link

Instrukcji tworzenia, logowania i obsługi kont w portalu

Link

Rejestracji spółki z o.o. w systemie S24

Link

Zmiany dla spółki z o.o. w systemie S24

Link

S24 – Techniczna obsługa systemu. SKŁADANIE SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH

Link

Powodzenia 🙂

******************************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również ebook Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów wraz z omówieniem

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

O czym muszę pamiętać po sprzedaży udziałów?

Co jesli nie możemy dokonać wyłączenia wspólnika?

Wyłączenie wspólnika

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 14 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Arek 17 listopada, 2020 o 11:35

  Czy na etapie rejestracji spółki w S24 możemy powołać prokurenta spółki bez późniejszej potrzeby dosyłania do Sądu danych uzupełniających takich jak adres do doręczeń prokurenta?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 22 listopada, 2020 o 15:03

  Pani Arku,
  może Pan na etapie rejestracji spółki powołac prokurenta. Nie bedzie wymagane dosyłanie dodatkowych dokumentów, jeśli już na etapie rejestracji wszystkie dokumenty zostaną załączone do wniosku.

  Odpowiedz

  Agata 12 stycznia, 2021 o 11:16

  Dzień Dobry.

  Pani Mecenas,
  czy jeżeli wspólnicy spółki założonej przez S24 podejmą uchwałę o otwarciu likwidacji i wyborze likwidatora u notariusza, to mogą skorzystać wciąć z otwarcia likwidacji przez S24 i uchwałę tę dołączyć jako dokument zewnętrzny? Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest złożenie wniosku o zmianę danych do KRS w formie papierowej?

  Nie jest to zmiana umowy spółki, a uchwała o otwarciu likwidacji.

  Czy ewentualnie w takiej sytuacji można w S24 załączyć dokument zewnętrzny (uchwałę notarialną) oraz jednocześnie uchwałę o likwidacji ze wzorca w S24?

  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz

  Małgorzata 23 stycznia, 2021 o 22:04

  czy w przypadku rezygnacji członka zarządu spółki zarejestrowanej w S24, zmianę w oparciu o tę rezygnację można zarejestrować przez S24 czy trzeba papierowo do KRS, czy taki dokument rezygnacji członka zarządu podlega pod ograniczenie, że Sam dokument zewnętrzny nie może zostać dołączony do wniosku, system wymaga dołączenia przynajmniej jednego dokumentu zmianowego wypełnionego na podstawie dostępnego formularza.? pozdrawiam

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 26 stycznia, 2021 o 06:43

  Pani Małgorzato,
  moim zdaniem, jeśli rezygnacja jest w formie papierowej to wówczas najlepiej wniosek o wpis zmian w KRS również złożyć w formie papierowej.

  Odpowiedz

  Ola 20 lipca, 2021 o 14:38

  Witam, Czy mogę dodać/ustanowić prokurenta za pomocą portalu s24 w spółce z o. o. założonej w sposób tradycyjny (w Sądzie nie w S24)?

  Odpowiedz

  Marika 5 stycznia, 2022 o 18:07

  Witam,
  w systemie s24 chciałabym złożyć wniosek o otwarcie likwidacji spółki. Przy polu „czy wykreślić z rejestru informację o
  zarządzie/zarządzie komisarycznym/zarządzie przymusowym” systemowo dostępna opcja to TAK, nie ma możliwości oznaczenia opcji NIE. W spółce,
  którą reprezentuje nie było zarządu komisarycznego/przymusowego.
  Jak mam wypełnić 2 pozostałe pola by system przepuścił mnie dalej? „Numer wpisu w rejestrze dotyczący ustanowienia zarządu” oraz
  „Data dokonania wpisu dotycząca ustanowienia zarządu”? W formularzu papierowym przekresliłabym te pola, ale nie wiem jak to zrobić w systemie?

  Odpowiedz

  Malwina 6 października, 2022 o 21:50

  Udało się Pani przez to przejść ?

  Odpowiedz

  Jakub 29 listopada, 2022 o 14:38

  Mam ten sam problem. O ile data podejrzewam pokrywa się z datą rejestracji spółki przez sąd, o tyle nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tym numerem :/

  Odpowiedz

  Marcel 9 grudnia, 2022 o 17:57

  Również mam problem z tym numerem… To jakiś absurd…

  Odpowiedz

  Alan 13 października, 2023 o 13:38

  Podłączam się do pytania poprzedników. Pani Aneto, czy uda się Pani odnieść?

  Ada 9 grudnia, 2022 o 00:43

  Witam,
  zalozylismy przez s24 spolke. Kazdy z trzech wspólników jest członkiem zarządu. Utraciliśmy zaufanie do jednego ze wspólników i póki co chcemy usunąć go z zarządu spółki. Rozumiem, że według KSH powinnismy powiadomic wspólnika o zebraniu na którym podejmiemy uchwałę bezwzględną wiekszoscia glosow. Czy w przypadku s24 mamy także obowiązek powiadomienia wspólnika o planowanych zmianach czy tylko wystarczy Nasza większość podczas głosowania nad uchwałą i załączenie jej do systemu oraz podpisy kalifikowane dwójki członków zarządu? Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Jarek 26 czerwca, 2023 o 10:18

  Dzień dobry, czy prokurenta można wpisac do KRS przy zakładaniu sp.zo.o. czy dopiero po jej rejestracji?
  Jakie mozliwości dopuszcza system S24?

  pozdrawiam

  Jarek M.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 13 października, 2023 o 13:54

  Panie Alanie,
  zakładam, że chodzi o pytania o wpis likwidacji?
  W polu „czy wykreślić z rejestru informację o zarządzie/zarządzie komisarycznym/zarządzie przymusowym” należy zakreślić TAK, ponieważ w momencie otwarcia likwidacji nie ma już zarządu spółki. Nieważne, że jest dopisany zarząd komisaryczny czy przymusowy. W większości spółek dotyczy to zarządu więc jest TAK.
  Z kolei „Numer wpisu w rejestrze dotyczący ustanowienia zarządu” to bedzie zwykle data rejestracji spółki. Można pobrać Odpis KRS pełny i sprawdzić przy zarządzie jaki to numer wpisu i jaka data jest przy tym numerze.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: