Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Pytania w sprawie S24

Aneta Kułakowska17 listopada 20202 komentarze

Każdego dnia dostaję od Was pytania w sprawie S24. Macie mnóstwo wątpliwości zarówno na etapie rejestracji spółki, wpisu zmian w KRS, jak i tego co robić po zwrocie wniosku czy wezwaniu do uzupełnienia braków. Niestety nie jestem w stanie na Wasze pytania odpowiadać indywidualnie. Dlatego też staram się umieszczać wpisy na blogu dotyczące S24. W najbliższym czasie pojawią się też kolejne wpisy powstałe w oparciu o Wasze pytania.

Pytania w sprawie S24

Pytania w sprawie S24

Zdaję sobie sprawę, że system teleinformatyczny S24 nie jest idealny. Nie jest też intuicyjny, wobec tego bez dodatkowej wiedzy spoza S24 nie ma możliwości, aby prawidłowo sporządzić wniosek i załączniki.

Chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na stronę S24 zakładkę POMOC . Możecie tam znaleźć poradniki w pdf. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale przynajmniej na część pytań, które do mnie docierają można znależć tam odpowiedzi. Jeśli chodzi o spółkę z o.o. to warto zajrzeć do:

Dokumentacji użytkownika systemu informatycznego Portal S24

Link

Instrukcji tworzenia, logowania i obsługi kont w portalu

Link

Rejestracji spółki z o.o. w systemie S24

Link

Zmiany dla spółki z o.o. w systemie S24

Link

S24 – Techniczna obsługa systemu. SKŁADANIE SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH

Link

 

Powodzenia 🙂

**********************************************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również ebook Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Zawieszenie działalności spółki z o.o.

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

O czym muszę pamiętać po sprzedaży udziałów?

Co jesli nie możemy dokonać wyłączenia wspólnika?

Podsumowanie października na blogu

Wyłączenie wspólnika

Który członek zarządu ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki z o.o.?

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Arek 17 listopada, 2020 o 11:35

Czy na etapie rejestracji spółki w S24 możemy powołać prokurenta spółki bez późniejszej potrzeby dosyłania do Sądu danych uzupełniających takich jak adres do doręczeń prokurenta?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 22 listopada, 2020 o 15:03

Pani Arku,
może Pan na etapie rejestracji spółki powołac prokurenta. Nie bedzie wymagane dosyłanie dodatkowych dokumentów, jeśli już na etapie rejestracji wszystkie dokumenty zostaną załączone do wniosku.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: