Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Zmiana zarządu a wpis w KRS

Aneta Kułakowska30 sierpnia 201852 komentarze

Dostaję od Was mnóstwo pytań i dzisiaj postaram się krótko na jedno z nich odpowiedzieć. Otóż tym razem na tapecie zmiana zarządu a wpis w KRS, czyli lista dokumentów do złożenia do KRS po zmianie zarządu w spółce z o.o. Choć na blogu we wpisie Odwołanie Prezesa Zarządu a wpis w KRS, pisałam jakie dokumenty należy złożyć celem aktualizacji składu osobowego w zarządzie spółki z o.o. to zmiana przepisów wymogła małą korektę.

Zmiana zarządu a wpis w KRS

Zmiana zarządu a wpis w KRS

W spółce ABCD Sp. z o.o. odwołano Pana Jana Nowaka z funkcji Prezesa Zarządu i powołano na jego miejsce Pana Jana Kowalskiego. Poza tym nie nastąpiły żadne zmiany w spółce z o.o. wymagające zgłoszenia do KRS.

Wobec powyższego należy złożyć wniosek o wpis zmiany do KRS. Na wniosku, który wypełniacie w systemie dokonujecie wykreślenia Prezesa Zarządu Jana Nowaka i wpisu Prezesa Zarządu Jana Kowalskiego.

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie macie możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze.

Do wniosku załączacie Protokół Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z uchwałami o odwołaniu Jana Nowaka i powołaniu Jana Kowalskiego do zarządu. Ewentualnie inne dokumenty potwierdzające zmiany w zarządzie w zależności od zapisów umowy spółki i organu/podmiotu uprawnionego do powołania zarządu. Ponadto załączacie oświadczenie nowego prezesa zarządu o adresie do doręczeń. Pamiętajcie, że wszelkie załączniki, które składacie elektronicznie w formie skanu musicie przesłać w oryginale do KRS w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku. Nie musicie tego robić, jeśli wniosek składa radca prawny lub adwokat.

Po sporządzeniu wniosku i załaczeniu załączników zapisujecie i sprawdzacie wersję roboczą wniosku. Po podpisaniu wniosku dokonujecie opłaty elektronicznie poprzez system 350 zł. Ewentualnie dokonujecie opłaty na konto bankowe KRS. Wówczas potwierdzenie opłaty dołączacie do wniosku jako załącznik.

Wniosek do KRS podpisuje aktualny Prezes Zarządu. Prezes Zarządu może również zlecić przygotowanie całości  dokumentacji radcy prawnemu lub adwokatowi upoważniając do złożenia dokumentów do KRS. Wówczas dodatkowo załączamy do wniosku pełnomocnictwo wraz z potwierdzeniem opłaty skarbowej 17 zł.

*********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę odwołanie i powołanie członka zarządu

Checklista odwołanie i powołanie członka zarządu

Zachęcam również do zapoznania się ze starszymi wpisami:

Czy członek zarządu musi mieć wyższe wykształcenie?

Czy członek zarządu może prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą?

Wzór uchwały o wynagrodzeniu członka zarządu

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 52 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Marlena 3 września, 2018 o 09:34

  Dzień dobry, chcę się dowiedzieć jak powinien wyglądać wypełniony wniosek KRS Z3? Nie ma w nim rubryki na temat zmiany składu zarządu, co w tym przypadku?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 5 września, 2018 o 19:55

  KRS Z3 jest głównym wnioskiem, d o którego w przypadku zmiany zarządu należy załączyć odpowiednią ilość formularzy KRS ZK. I własnie na KRS ZK wypełnia się rubryki związane z członkami zarządu.

  Odpowiedz

  Aleksandra 16 października, 2018 o 12:10

  Proszę o informacje, co w przypadku gdy kupiono udziały spółki, zmieniono zarząd, adres, prokurentów i pkd z datą sierpniową dokumenty złożono w tym tygodniu do krs o zmianach nie ma jeszcze zmian w KRS a chcemy podpisywać umowy z pracownikami. Których danych używać do pojawienia się wpisu w KRS?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 22 października, 2018 o 17:09

  Pani Aleksandro,
  zmiana dotycząca wspólników poprzez sprzedaż udziałów jest skuteczna w dniu podpisania umowy sprzedaży udziałów, chyba że z umowy wynika co innego Z kolei zmiana zarządu, adresu spółki czy prokurentów również jest skuteczna w dniu powołania czy zmiany adresu, chyba że co innego wynika z uchwał. Zmiana pkd związana jest ze zmianą umowy spółki i jest skuteczna w dniu wpisu do KRS.

  Odpowiedz

  Marysia 14 grudnia, 2018 o 14:09

  Pani Aneto,
  mam aktualne postępowanie w KRS w przedmiocie wpisania nowego członka zarządu w Sp. z o.o., już sąd zwracał wniosek, występował o braki formalne, jednak nie zauważył, że temu nowemu członkowi zarządu nie odwołano prokury. Jak Pani myśli, czy sąd dokona wpisu członka zarządu z aktualną prokurą. Czy lepiej od razu odwołać prokurę, czy na nowym wniosku, czy dosłać odwołanie prokury do toczącego się postępowania?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 14 grudnia, 2018 o 18:12

  To co zrobi sąd, to tego nie wiem. Wiem, że nie powinien dokonać wpisu na członka zarządu osoby, która pełni funkcję prokurenta. W swojej praktyce jednak widziałam już różne wpisy, który nie powinny zostać dokonane.

  Odpowiedz

  Marcin 3 stycznia, 2019 o 12:54

  Dzień dobry, przede wszystkim bardzo dziękuję za udostępnianie tyłu przydatnych informacji! Mam prostą – wydaję mi się – sprawę dot. wyykreślenia członków zarządu. Po tej procedurze zostanie w zarządzie spółki tylko jej aktualny prezes. Ponieważ pierwszy raz sam przygotowuję tego typu dokumenty, mam pewną wątpliwość dotyczącą wypełnienia części C, w KRS-Z3. Wypełniłem tylko trzy pozycje: C2 – NIE, C6 – BEZ ZMIAN i C8 – BEZ ZMIAN. Resztę pozycji w tej części skreślam. Czy to właściwy wybór? Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Marcin 3 stycznia, 2019 o 15:16

  Dzień dobry,
  czy wypełniając KRS Z3 gdzie załączniki dotyczą prostego wykreślenia członków zarządu (bez zmian pozostaje nazwisko prezesa) w części C skreślić należy wszystkie pola poza trzema, C2, C6 i C8, gdzie zaznaczam BEZ ZMIAN?
  Z pozdrowieniami o podziękowaniami za prowadzenie tego ciekawego bloga.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 4 stycznia, 2019 o 06:37

  Panie Marcinie,
  dodatkowo należy wskazać „bez zmian” C7 poz. 49. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Marcin 4 stycznia, 2019 o 17:37

  Dziekuję.

  Odpowiedz

  Marcin 5 stycznia, 2019 o 20:05

  Mam jeszcze pytanie o wymagane podpisy. Bazując na udostępnionych przez Panią wzorach załączników, listę członków zarządu podpisuje prezes, ale pod listą osób uprawnionych do powoływania zarządu, podpisują się wszyscy członkowie zarządu, skąd taka różnica. Na koniec chciałbym się upewnić, czy na formularzu KRS Z3 i załączniku KRS ZK wystarcza podpis prezesa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 6 stycznia, 2019 o 07:58

  Panie Marcinie,
  co do zasady wszystkie dokumenty do KRS podpisuje zarząd zgodnie z reprezentacją w danej spółce. Jeśli członek zarząd działa samodzielnie to on może podpisać dokumenty do KRS. Od tego są wyjątki i o nich napisałam we we wpisie na blogu: https://zarzadwspolcezoo.pl/wymagane-zlozenie-podpisow-wszystkich-czlonkow-zarzadu-spolki-o-o/

  Odpowiedz

  Wojtek 9 stycznia, 2019 o 13:29

  Dzień dobry,

  prawdopodobnie mój problem nie jest zbyt skomplikowany, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji adekwatnej dla mojego przypadku. W spółce z o.o. zmieniono funkcję (nie odwołano go) dotychczasowego, jednoosobowego Prezesa Zarządu na Członka Zarządu i dodatkowo powołano nowego Prezesa. Zarząd jest teraz dwuosobowy, a sposób reprezentacji się nie zmienił (każdy samodzielnie). Jakie formularze powinny być wypełnione w takiej sytuacji?
  Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 14 stycznia, 2019 o 16:40

  Panie Wojciechu,
  podstawowe formularze KRS przy takiej zmianie to główny wniosek KRS Z3 i formularze KRS ZK. Ale proszę pamiętać, że formularze KRS to nie wszystko, co należy składać podczas zmian w zarządzie.

  Odpowiedz

  kasia 22 lutego, 2019 o 14:23

  Jakie dokumenty należy złożyć w przypadku zmiany funkcji Wiceprezesa Zarządu na funkcję Prezesa Zarządu? Czy wystarczy tylko protokół wraz z uchwałą o zmianie funkcji danej osoby czy jeszcze będą potrzebne jakieś inne dokumenty (np. oświadczenie o rezygnacji z danej funkcji, oświadczenie o zgodzie na powołanie na daną funkcję, lista członków zarządu, oświadczenie o adresie do doręczeń itp)?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 28 lutego, 2019 o 11:24

  Pani Katarzyno,
  we wpisie są zawarte informacje jakie dokumenty należy złożyć podczas zmiany w zarządzie. Jeśli chodzi o zgodę na powołanie zapraszam do wpisu:
  https://zarzadwspolcezoo.pl/oswiadczenie-czlonka-zarzadu-o-przyjeciu-stanowiska/

  Odpowiedz

  Katarzyna 22 lutego, 2019 o 14:29

  Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku do KRS w przypadku zmiany funkcji Wiceprezesa Zarządu na funkcję Prezesa Zarządu? Czy sam protokół wraz z uchwałą o zmianie funkcji wystarczy? Czy będą jeszcze potrzebne inne dokumenty (np. oświadczenie o rezygnacji z funkcji Wiceprezesa, oświadczenie o wyrażeniu zgody na powołanie na funkcję Prezesa, oświadczenie o adresie do doręczeń itp)?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 28 lutego, 2019 o 11:23

  Pani Katarzyno,
  we wpisie są zawarte informacje jakie dokumenty należy złożyć podczas zmiany w zarządzie. Jeśli chodzi o zgodę na powołanie zapraszam do wpisu: https://zarzadwspolcezoo.pl/oswiadczenie-czlonka-zarzadu-o-przyjeciu-stanowiska/

  Odpowiedz

  Bartosz 8 maja, 2019 o 17:05

  Dzień dobry,

  w przypadku sprzedaży 100% udziałów w spółce, nowi wspólnicy chcą powołać nowy zarząd. Poprzedni zarząd był jednoosobowy ustanowiony przez poprzedniego większościowego udziałowca. Kto w takim przypadku powinien otwierać zgromadzenie wspólników? Czy poprzedni zarząd powinien być obecny na zgromadzeniu wspólników? Czy powinien być również podpisany pod listą obecności skoro na tym zebraniu ma być odwołany?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 14 maja, 2019 o 06:55

  Panie Bartoszu,
  jeszcze zarząd nie został odwołany, tak więc zwołuje zgromadzenie i je otwiera. Pod listą obecności podpisują się wspólnicy.

  Odpowiedz

  Irena 13 maja, 2019 o 00:44

  Dzień dobry, Jestem prezesem zarządu (jednoosobowego) i składam rezygnację. Również jestem jednym z dwóch wspólników. Kto w danej sytuacji jest upoważniony do zmiany w KRS?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 14 maja, 2019 o 06:51

  Pani Ireno,
  do zmiany w KRS upoważniony jest zarząd, tak więc należałoby powołać nowego członka zarządu.

  Odpowiedz

  Diana 8 września, 2020 o 17:33

  Dzień dobry,
  Dziękuję za wartościowy wpis.
  Jestem w takiej samej sytuacji jak Pani Irena – co jeśli nie uda się powołać nowego zarządu? Czy powinnam wysłać oświadczenie o rezygnacji także do sądu?

  Odpowiedz

  Magda 24 maja, 2019 o 11:20

  Dzień dobry,
  czy możliwa (zgodna z prawem) jest rezygnacja członka zarządu w sp. z o.o. w której zarząd jest dwuosobowy przy jednoczesnym zachowaniu udziałów? Obecnie udziały są podzielone 50/50 między członków zarządu.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 24 maja, 2019 o 12:29

  Pani Magdo,
  czym innym jest pełnienie funkcji w zarządzie, a czym innym bycie wspólnikiem spółki i posiadanie w niej udziałów. Można być jednocześnie wspólnikiem i członkiem zarządu. Można mieć udziały w spółce i nie być członkiem zarządu. Można również być członkiem zarządu nie będąc jednocześnie wspólnikiem. Chyba że mamy zapisy w umowie spółki, które mają na to wpływ.

  Odpowiedz

  Aleksandra 18 czerwca, 2019 o 13:33

  Dzień dobry,
  Co w przypadku, gdy odwołuję prezesa zarządu z jego funkcji, a ówczesnego wiceprezesa zarządu powołuję na funkcję prezesa zarządu? Czy muszę składać 2 załączniki zk?

  Odpowiedz

  Janusz 25 czerwca, 2019 o 14:40

  Dzień dobry!

  Czy może mi Pani wskazać co można zrobić w sytuacji gdy spółka nie zgłasza sama zmian do KRS? Chodzi o sytuację, w której członek zarządu zrzekł się funkcji i sprzedał udziały w spółce. Spółka nie zgłosiła tych zmian do KRS i były członek zarządu nadal widnieje w KRS jako aktualny członek zarządu i udziałowiec. Wniosek o zastosowanie art 24 ust. 6 KRS (wpis z urzędu) okazał się nieskuteczny (został złożony już ponad rok temu). Co można zrobić aby usunąć takiego (od dawna już „byłego”) członka zarządu i wspólnika z KRS jeśli spółka całkowicie odmawia współpracy (nie odbiera korespondencji itp.)? Będę wdzięczny za sugestie, gdyż wnioski o wpisy z urzędu (w tym do Przewodniczącej Wydziału) jak na razie nie przyniosły żadnego efektu. Ew. jakie dokumenty złożyć w KRS z kolejnym wnioskiem o wpis (wykreślenie) z urzędu? Czy można pisać ew. skargę na opieszałość gdy postępowanie jest „z urzędu”?

  Odpowiedz

  Anna 31 lipca, 2019 o 10:25

  Dzień dobry,
  W naszej Społce zo.o. mamy 2 panów wspolnikow, ktorzy sa powolani do zarzadu- jeden jest prezesem a drugi vice. Panowie teraz chca sie wymienic tylko funkcjami- prezes chce byc vice, a vice prezesem. mam problem z drukiem KRS ZK, sad juz go raz zwrocił, bowiem nie mam sprzeczne informacje jak wypełnić rubryki w naszym przypadku.Proszę o podpowiedz czy w czesci 1- zgloszenie dotyczy powinnam wybrac organ uprawniony do reprezentacji czy wspolników do reprezentacji. zaznaczałam wspolników, a dalej idac w punkcie okreslenie rodzaju wpisu- 1 czy 2? idac dalej w cz II- nazwa organu zarzad. a potem tylko w cz III- zmiana danych osoby- imie i nazwisko i w puste wszystko (bo nic sie nie zmienia dalej) tylko w funkcji nowa funkcję w zarzadzie?
  dziekuje bardzo

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 1 sierpnia, 2019 o 06:51
  Anna 1 sierpnia, 2019 o 08:19

  Pięknie dziękuje Pani Mecenas, umknął mi ten wpis- teraz wszystko jasne, jest to tak łatwe ze aż trudne 🙂

  Odpowiedz

  Magdalena 19 września, 2019 o 19:09

  Witam Pani Mecenas,

  mam pytanie o zmianę funkcji w Zarządzie, dotychczasowy Prezez Zarządu, będzie Członkiem Zarządu a jeden z dotychczasowych Członków Zarządu będzie Prezesem Zarządu.
  Uchwała w tej sprawie została uchwalona podczas Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników przy okazji zatwierdzania sprawozdania finansowego, przy czym w treści uchwały nie ma informacji o odwołaniu dotychczasowego Prezesa i powołaniu nowego, a jest jedynie powołanie Zarządu w składzie 1 ….. – Prezez Zarządu, 2. ….. Członek Zarządu, etc. Czy taka treść uchwały jest wystarczająca?

  Dziękuję,

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 30 września, 2019 o 18:17

  Pani Magdaleno,
  nie znam treści uchwały, więc trudno mi się wypowiedzieć w tym temacie.

  Odpowiedz

  Beata 7 października, 2019 o 13:50

  Dzień dobry,

  Mam pytanie odnośnie zmian w składzie zarządu spółki, czy można jednym wnioskiem do KRS zgłosić, iż doszło do dwukrotnej zmiany na stanowisku prezesa? Czy też potrzebne są dwa oddzielne wnioski?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 12 października, 2019 o 08:56

  Pani Beato,
  do KRS składa Pani wniosek wnosząc o wpis tego co na dzień wnoszenia wniosku jest aktualne, czyli o wpis zarządu, który pełni swoje funkcje po ostatnim powołaniu.

  Odpowiedz

  Aneta 22 marca, 2020 o 23:40

  A ja mam pytanie innego rodzaju.
  Co ze spółką z o.o., która odwołała Prezesa z dniem 31.01.2020 r. i powołała nowego z dniem 01.02.2020 r. i do tej pory nie dokonała zmian wpisu w KRS dodatkowo w Radzie Nadzorczej są tylko 2 osoby a nie minimum 3 jak w k.s.h. czytamy oraz nie zmieniła zapisów dotyczących zarządu, gdyż oprócz prezesa nie ma innych członków zarządu a w KRS wpisane jest że do reprezentacji spółki upoważniony jest prezes samodzielnie lub dwóch członków zarządu albo jeden członek zarządu z prokurentem.

  dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 23 marca, 2020 o 07:41

  Pani Aneto,
  mimo że jest po terminie, to należy te zmiany do KRS zgłosić.

  Odpowiedz

  Agata 14 czerwca, 2020 o 11:21

  Dzień dobry Pani Mecenas, bardzo dziękuję za ogrom wiedzy, którą się Pani z nami dzieli. Mam następujące pytanie. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników odwołuje dotychczasowego Prezesa Zarządu w pierwszej uchwale, w drugiej powołuje nowego Prezesa Zarządu, a w trzeciej powołuje nowego członka zarządu. Dotychczasowo zarząd był jednoosobowy. Nie zmienia się umowa spółki. Czy w tej sytuacji powinno się złożyć jeden formularz Z3 oraz dwa ZK- jeden dla wykreśleniu dotychczasowego i wpisie nowego Prezesa Zarządu, a drugi dla wpisu nowego członka zarządu? Wówczas składamy jedną opłatę 350 zł?
  Z góry bardzo dziękuję.

  Odpowiedz

  Agnieszka 21 września, 2020 o 11:34

  Dzień dobry, mam pytanie co w sytuacji gdy prezes zarządu został powołany i jednocześnie została z nim podpisana umowa o pracę i został zgłoszony do KRS. Potem został odwołany (został wykreślony w KRS), jednak nie rozwiązano ani nie zmieniono umowy o pracę. Czy ta osoba nadal może reprezentować Spółkę jako prezes zarządu?
  Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz

  Małgorzata 15 grudnia, 2020 o 12:23

  Dzień dobry, kto podpisuje KRS-Z3 jeśli jest zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu. Wspólnicy? a może nowy Prezes?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 15 grudnia, 2020 o 12:39

  Pani Małgorzato,
  KRS-Z3 podpisuje nowy prezes.

  Odpowiedz

  Jadwiga 19 grudnia, 2020 o 14:18

  Dzień dobry,
  czy wypełniając KRS-03 z dwoma załącznikami KRS-ZK i KRS-ZM, wystarczy, że dokonam jednej wpłaty 350 zł, czy każda zmiana musi być opłacona oddzielnie?

  Odpowiedz

  Jadwiga 19 grudnia, 2020 o 14:24

  Przepraszam, już znalazłam odpowiedź na Pani blogu. Dziękuję serdecznie za bardzo czytelnie prowadzonego bloga i mnóstwo zawartych w nim informacji. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Anna 5 stycznia, 2021 o 15:17

  Witam,
  Czy jeśli skład zarządu (prezes A i członek zarządu B) zarządu nie uległ zmianie, ale jedynie zmieniono członka zarządu A na prezesa zarządu, a prezesa B zmieniono na członka zarządu, to czy niezbędna jest uchwała (Nadzwyczajnego) Zgromadzenia Wspólników do zgłoszenia zmiany w KRS?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 5 stycznia, 2021 o 18:39

  Pani Anno,
  jeśli uchwałą dokonano zmiany funkcji to należy ją złożyć do KRS wraz z wnioskiem.

  Odpowiedz

  Anna 2 lutego, 2021 o 08:58

  A co możemy zrobić w przypadku: w ubiegłym roku został zmieniony zarząd (pan X został wymieniony na pana Y), zmiany nie zostały zarejestrowane w KRS (nie został złożony wniosek). Teraz został znowu zmieniony zarząd z pana Y na pana Z – jak zgłosić zmiany do KRS? Dwa załączniki ZK do wniosku, jeden ze zmianą X na Y a drugi z Y na Z?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 11 lutego, 2021 o 06:40

  Pani Anno,
  do KRS należy złożyć wniosek o wpis zmian zgodnie z aktualną sytuacją załączając dokumenty dotyczące wszystkich zmian w zarządzie.

  Odpowiedz

  Rafał 15 lutego, 2021 o 13:43

  Witam. Odbyły się wybory w klubie sportowym i oprócz prezesa cały zarząd wraz z komisją rewizyjną się zmienił. Chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty mi są potrzebne aby A zmienić wszystko w KRS.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 15 lutego, 2021 o 18:31

  Panie Rafale,
  w takim razie proszę o kontakt mailowy w tej sprawie.

  Odpowiedz

  Karolina 15 grudnia, 2023 o 08:48

  hm… a co w sytuacji, gdy zmienia się wyłącznie nazwa funkcji członka zarządu stowarzyszenia, tzn. wcześniej był „przewodniczący”, a na skutek zmiany statutu jest „prezes”. Czy sama zmiana statutu jest wystarczająca do zmiany, czy powinna być też uchwała o powołaniu na funkcję prezesa i oświadczenie o wyrażenie zgody na pełnienie funkcji prezesa.

  Odpowiedz

  Leszek 14 marca, 2024 o 09:29

  W 2021 roku złożyłem rezygnację z funkcji prezesa i członka zarządu spółki z o.o. w formie oświadczenia skutecznie dostarczonego spółce (potwierdzenie otrzymania przez drugiego wówczas członka zarządu). Okazuje się, że do tej pory nie została ta zmiana zarejestrowana w KRS. Ja nie mam możliwości zgłoszenia elektronicznego. Co robić w tej sytuacji ?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 20 marca, 2024 o 19:32

  Panie Leszku,
  można do KRS złożyć wniosek o wszczęcie wobec spółki postępowania przymuszającego, aby złożyła do KRS wniosek o wpis zmian. Można przy okazji zawnioskować o wpis zmian z urzędu. W praktyce dość rzadko to się zdarza. Należy również załączyć dokumenty potwierdzające te zmiany.

  Odpowiedz

  Sylwia 8 maja, 2024 o 10:02

  Witam, czy w KRS można wpisać funkię Prezesa Zarządu Pełniący Obowiązki?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: