Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wzór pełnomocnictwa na zgromadzenie wspólników

Aneta Kułakowska28 maja 2020Komentarze (0)

O pełnomocnictwie na zgromadzeniu wspólników pisałam już w kilku wpisach. Poczytać o nim możecie we wpisie Pełnomocnik na zgromadzeniu wspólników czy Członek zarządu jako pełnomocnik na zgromadzeniu wspólników. Ostatnio ponownie dopytujecie o wzór pełnomocnictwa na zgromadzenie wspólników. Przychylam się do Waszej prośby dzisiejszym wpisem.

Pełnomocnictwo na zgromadzenie wspólników

Zapewne wiecie, że wspólnik ma prawo osobiście brać udział w zgromadzeniu wspólników. Jeśli ani ustawa ani umowa spółki nie ograniczają tej możliwości, może również wykonać to prawo za pośrednictwem pełnomocnika. Musicie jednak pamiętać o sporządzeniu takiego pełnomocnictwa w formie pisemnej. Nawet jeśli protokół będzie sporządzany przez notariusza to jeśli chodzi o to pełnomocnictwo to wystarczy zwykła forma pisemna. Nie ma wówczas wymogu sporządzania go w formie notarialnej.

Jeśli zatem wspólnik nie może wziąć udziału w zgromadzeniu może sporządzić pisemnie pełnomocnictwo upoważniając do udziału i głosowania pełnomocnika. Pełnomocnik pojawiając się na zgromadzeniu przedstawia pelnomocnictwo w oryginale i podpisuje się na liście obecności w imieniu wspólnika. Bierze również udział w głosowaniu, chyba że pełnomocnictwo upoważnia wyłącznie do udziału bez oddawania głosów. Do księgi protokołów dołącza się wyłącznie kopię pełnomocnictwa.

Pełnomocnictwem możecie upoważnić pełnomocnika do udziału w zgromadzeniu wspólników oraz wykonywania na nim prawa głosu. Możecie też upoważnić go do samego udziału bez wykonywania prawa głosu. Zwykle jednak pełnomocnictwo obejmuje uczestniczenie i głosowanie na zgromadzeniu przez pełnomocnika.

Przyjmuje się, że pełnomocnictwo może być szczegółowe i upoważniać do zastępstwa na konkretnym zgromadzeniu wspólników i wykonywania prawa głosu. Może być też ogólne i upoważniać do zastępowania wspólnika na wszystkich zgromadzeniach wspólników.

Wzór pełnomocnictwa na zgromadzenie wspólników

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór pełnomocnictwa szczegółowego na konkretne zwyczajne zgromadzenie wspólników. Wystarczy, że je uzupełnicie, wydrukujecie i podpiszecie.

Warszawa, dnia ………….

Pełnomocnictwo na Zgromadzenie Wspólników

Ja niżej podpisana ………………  – Wspólnik spółki pod firmą ……….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (KRS …..) niniejszym upoważniam Panią ……………………… zamieszkałą pod adresem: ………………, legitymującą się dowodem osobistym ……………. do uczestnictwa w moim imieniu i do wykonywania w moim imieniu prawa głosu ze wszystkich posiadanych przeze mnie udziałów na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników spółki pod firmą  ……….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie w dniu ………. 2020 roku.

***********

Jeśli szukacie prostych wzorów dokumentów z omówieniem to koniecznie zajrzyjcie do Sklepu z ebookami

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Dzień dywidendy w spółce z o.o.

Posiedzenia zarządu po zmianie przepisów

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego za 2019 

Koronawirus a termin złożenia wniosku o upadłość

Sprawozdanie finansowe za 2019 rok

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: