Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jak wypełnić formularz KRS ZK

Aneta Kułakowska04 lutego 20182 komentarze

Czytelniku, w ostatnich trzech wpisach: Jak odwołać Prezesa Zarządu, Wzór uchwały zgromadzenia o odwołaniu Prezesa Zarządu i Odwołanie Prezesa Zarządu a wpis w KRS opowiedziałam Tobie o odwołaniu Prezesa Zarządu, zamieszczając dodatkowo dwa przykładowe wzory uchwał o odwołaniu Prezesa Zarządu oraz listę dokumentów, które należy złożyć w KRS celem wpisania zmiany w zarządzie. Dzisiejszym wpisem opowiem Ci jak wypełnić formularz KRS ZK i będzie on pierwszym wpisem dotyczącym formularzy KRS oraz sposobu ich wypełniania.

Jak wypełnić formularz KRS ZK

Zmiana Prezesa Zarządu w Spółce z o.o. a wpis w KRS

Z wpisu Odwołanie Prezesa Zarządu a wpis w KRS wiesz już jakie dokumenty należy złożyć do KRS celem dokonania aktualizacji składu osobowego w zarządzie spółki z o.o. Dzisiaj podpowiem Ci jak wypełnić formularz KRS ZK zamieszczając przykładowy wzór.

Czytelniku, tak jak poprzednio, na początek poczyńmy pewne założenia, aby stały się one dla nas podstawą do wypełnienia formularza KRS ZK. Wykorzystamy założenia z poprzedniego wpisu.

Nasze założenia: W spółce XXZZ Sp. z o.o. mamy jednoosobowy Zarząd. W Spółce nie powołano prokurenta. W dniu 28 stycznia 2018 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki XXZZ Sp z o.o. podjęło uchwałę o odwołaniu Jana Nowaka z Zarządu Spółki i pełnienia funkcji Prezesa Zarządu. W tym samym dniu Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło kolejną uchwałę o powołaniu do Zarządu Jana Kowalskiego powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu. Uchwały weszły w życie z dniem podjęcia.

Jak zatem wypełnić formularz KRS ZK?

Zgodnie z założeniami na formularzu KRS ZK musimy dokonać wykreślenia poprzedniego Prezesa Zarządu Jana Nowaka, a dokonać wpisu nowo wybranego Prezesa Zarządu Jana Kowalskiego. Formularze zawsze pobieram ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Mam przynajmniej pewność, że są tam wzory aktualnie obowiązujące i Ciebie też do tego zachęcam.

Wzór wypełnionego formularza KRS ZK w spółce z o.o.

Poniżej załączam wzór przykładowo wypełnionego formularza KRS ZK, który w przypadku zmiany w zarządzie spółki z o.o. załączamy do wniosku KRS Z3 wraz z uchwałą o odwołaniu Prezesa Zarządu i powołaniu nowego Prezesa Zarządu, listą członków zarządu oraz potwierdzeniem opłaty 350 zł (chyba że dokonujesz opłaty w kasie sądu). Dostęp do aktualnych opłat znajdziesz również na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w zakładce: opłaty obowiązujące w postępowaniu rejestrowym. Do tych opłat należy doliczyć 100 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Opłatom poświęcę oddzielny wpis, ponieważ nie każde złożenie dokumentów wymaga zarówno opłat KRS oraz publikacji w Monitorze.

przykładowo wypełniony formularz KRS ZK

Formularz KRS ZK podpisuje aktualny Prezes Zarządu Jan Kowalski. Prezes Zarządu może również upoważnić do złożenia dokumentów do KRS radcę prawnego lub adwokata.

Czytelniku, liczę że tym razem nie będziesz miał problemów z wypełnieniem formularza KRS ZK. Liczę, że tak będzie w przypadku wykreślenia jednego członka zarządu a wpisania drugiego. Na pewno pojawią się kolejne wpisy z innymi przykładami jego wypełnienia. Jeśli wciąż nie wiesz jak prawidłowo wypełnić formularz KRS ZK, to proszę daj mi znać.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jan Czerwiec 2, 2018 o 22:15

Panie Mecenasie,

Co warto załączyć do wniosków KRS- Z3 oraz KRS-ZK w razie ujawnienia PESEL członka zarządu sp z o. o. czy trzeba zmieniać umowę sp (prze akt notarialny)?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska Czerwiec 7, 2018 o 12:10

Szanowny Panie Janie,
Warto na pewno załączyć inną dokumentacją, z którą związane są zgłaszane również dodatkowe zmiany i dokumentację wymaganą zmienionymi przepisami.Nie widzę potrzeby zmiany umowy spółki.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: