Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Blogi prawnicze dla biznesu

Aneta Kułakowska06 grudnia 2018Komentarze (1)

Od poniedziałku miałam taki niecny plan, aby każdego dnia przez cały tydzień pisać o jednym blogu z prawniczej blogosfery, który czytam i polecam. Nie wiem kiedy minął poniedziałek, a zanim wtorek i środa, a ja nie znalazłam na to czasu. Jak to możliwe? Nie mam pojęcia Dzisiaj nawet liczyłam, że dotrę wcześniej pod salę rozpraw i tam w spokoju oddam się pisaniu. Nie udało się….

Blogi prawnicze dla biznesu

Blogi prawnicze dla biznesu

Tym razem nie odpuszczam i zamierzam napisać kilka słów o kilku blogach dla biznesu. Blogach, które czytam, lubię i Wam również polecam. Zatem oto moja subiektywna lista blogowa:

Wszystko o czym musicie wiedzieć, aby zabezpieczyć swoją markę, zastrzec logo czy zarejestrować znak towarowy znajdziecie na blogu rzecznika patentowego Mikołaja Lecha https://znakitowarowe-blog.pl/ Na blogu możecie również obejrzeć filmy oraz odsłuchać podcasty.

Jeśli działacie w branży gastronomicznej nie możecie nie śledzić wpisów na blogu adwokat Marty Koseckiej http://przepisnagastronomie.pl/.

Wsparciem w Waszych podatkowych zmaganiach będzie blog doradcy podatkowego Wojciecha Pietrasiewicza https://www.kulturalnieopodatkach.pl. Jeśli szukacie przystępnych, zrozumiałych i w dodatku ciekawie napisanych informacji ze świata podatków, to się nie zawiedziecie.

Niezwykle pomocnym źródłem informacji przedsiębiorcom w zakresie ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa i obrony przed nieuczciwą konkurencją będzie blog radcy prawnego Roberta Solgi https://tajemnica-przedsiebiorstwa.pl/ Na blogu znajdziecie również podcasty do posłuchania w wolnym czasie.

Z kolei na sporą dawkę wiedzy w sprawach prawniczych możecie liczyć na blogu radcy prawnego Marty Kopeć http://jakzwolnicpracownika.pl/ oraz blogu radcy prawnego Agaty Kicińskiej https://prawodlapracodawcy.pl/

W zestawieniu nie może oczywiście zabraknąć bloga adwokata Bartosza Gajek https://naratunekkreatywnym.pl/, który niezwykle barwnie tworzy posty dla agencji marketingowych i nie tylko.

To tylko kilka wybranych blogów. Na pewno jeszcze o kilku wkrótce napiszę. Pozostałe blogi prawnicze możecie znaleźć na stronie http://lexmonitor.pl/  Zapewniam Was, że jest co czytać! Zapraszam.

*********************************************************

#autopromocja #produktwłasny

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Powołanie i odwołanie prokurenta w spółce z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Powołanie i odwołanie prokurenta w spółce z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Dwóch prezesów zarządu w spółce z o.o.

Oświadczenie członka zarządu o adresie do doręczeń

Zawieszenie członka zarządu

Wzór uchwały o wynagrodzeniu członka zarządu

Umowa między członkiem zarządu a spółką 

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Panasiuk 13 maja, 2020 o 15:34

  Pomysł z polecaniem blogów jest świetny – warto wiedzieć kogo śledzić, bo jako przedsiębiorcy jesteśmy skazani na ciągłe obserwowanie zmian, a blogi w tym pomagają.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: