Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Składanie zaległych sprawozdań finansowych po 1.10.2018 r.

Aneta Kułakowska26 listopada 20182 komentarze

O Składaniu sprawozdań finansowych do 30.09.2018 r. pisałam we wrześniu. Dostaję od Was mnóstwo pytań o to jak wygląda Składanie zaległych sprawozdań finansowych po 1.10.2018 r. za rok 2017 i lata poprzednie. Większość z Czytelników słyszała o zmianach w składaniu sprawozdań finansowych do KRS. Od 15 marca 2018 r. sprawozdanie finansowe można przesyłać do KRS wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. W okresie przejściowym do dnia 30 września 2018 r. sprawozdania finansowe wraz z innymi dokumentami można było przesyłać w formie skanu. Od 1 października 2018 r. sprawozdania finansowe sporządzane powinny być jedynie w postaci elektronicznej. Do tego tematu na pewno jeszcze wrócimy. Wasze pytania dotyczą główne zaległych sprawozdań i o tym króciutko napiszę.

 

Składanie zaległych sprawozdań finansowych po 1.10.2018 r.

Składanie zaległych sprawozdań finansowych po 1.10.2018 r.

Po dniu 1.10.2018 r. wciąż można złożyć sprawozdania finansowe bezpłatnie za pośrednictwem Repozytorium Dokumentów Finansowych. Dotyczy to sprawozdań za rok 2017 i lata ubiegłe sporządzonych przed 1.10.2018 r.

Musicie tylko zeskanować dokumenty finansowe wraz uchwałą zatwierdzającą sprawozdanie do pdf. Każdy dokument oddzielnie. Następnie podpisujecie je podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Podpisać może osoba uprawniona do reprezentacji spółki posiadająca Pesel.

Wszystkie niezbędne informacje i bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych w tym miejscu.

 

 

*****

Zapraszam do zapoznania się również z innymi wpisami na blogu:

Czy zarząd spółki z o.o. jest administratorem danych osobowych?

Dwóch prezesów zarządu w spółce z o.o.

Oświadczenie członka zarządu o adresie do doręczeń

Zawieszenie członka zarządu

Wzór uchwały o wynagrodzeniu członka zarządu

Umowa między członkiem zarządu a spółką 

 

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Artur Maj 23, 2019 o 11:35

Witam

Szkoda ze nie ma informacji co zrobić w sytuacji gdy sprawozdanie nie zostało zatwierdzone ( np z 2016 i zatwierdzono je dopiero np w listopoadzie 2018 roku)

Odpowiedz

Aneta Kułakowska Maj 24, 2019 o 07:48

Panie Arturze,
we wpisie jest mowa o wszystkich sprawozdaniach sporządzonych przed 01.10.2018 r., nawet jeśli zostały później zatwierdzone.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: