Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Aneta Kułakowska04 marca 20207 komentarzy

Prosicie o wzór uchwały o odwołaniu prokurenta oraz o przykładowy wzór wypełnienia formularza KRS ZL. O odwołaniu prokurenta już pisałam, więc zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z wpisem. Dzisiaj będzie krótki i praktyczny wpis na życzenie Czytelników.

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór.

              Uchwała nr ..

w sprawie odwołania prokurenta

Niniejszym Zarząd Spółki pod firmą ……… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………. z dniem podjęcia uchwały odwołuje Pana Jana Nowaka (Pesel ………………..) z funkcji prokurenta samoistnego.

Zarząd Spółki

Jak wypełnić wniosek po odwołaniu prokurenta?

Uchwałę już macie gotową. Zatem należałoby wniosek KRs o wpis zmiany. Zwracam uwagę, że od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze.

Zatem po odwołaniu musicie wypełnić elektronicznie wniosek o wpis zmiany w systemie. Wykreślacie bezpośrednio na wniosku odwołanego prokurenta i załączacie do wniosku dokument potwierdzajacy odwołanie.

Wniosek o wpis zmiany podpisuje elektronicznie zarząd zgodnie z reprezentacją. Zarząd może również upoważnić do złożenia wniosku do KRS radcę prawnego lub adwokata.

Pamiętajcie, że wszelkie załączniki, które składacie elektronicznie w formie skanu musicie przesłać w oryginale do KRS w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku. Nie musicie tego robić, jeśli wniosek składa radca prawny lub adwokat.

Po podpisaniu wniosku dokonujecie opłaty elektronicznie poprzez system, ewentualnie dokonujecie opłaty na konto bankowe Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Wówczas potwierdzenie opłaty dołączacie do wniosku jako załącznik.

Odwołanie prokurenta w S24

Niestety poprzez S24 nie odwołacie prokurenta. Jeśli więc założyliście spółkę przez S24 i powołaliście prokurenta, to możecie go odwołać a dokumenty do KRS złożyć w sposób opisany powyżej.

***********************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów. 

Checklista założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu

Zmiana umowy spółki z o.o. w organizacji

Jak wznowić działalność spółki z o.o.?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Damian 11 marca, 2020 o 09:39

  Spółka z o.o. założona w S24 przez dwóch wspólników: 50%/50%. Zarząd jednoosobowy – pierwszy wspólnik. Prokurent samoistny – drugi wspólnik.

  Zgromadzenie Wspólników chce podjąć uchwałę aby „drugi” wspólnik został Prezesem jako zarząd jednoosobowy. „pierwszy” wspólnik pozostanie bez funkcji – nie będzie ani w zarządzie, ani nie będzie prokurentem.

  Czy trzeba najpierw „papierowo” odwołać porokurę, aby móc powołać „drugiego” jako zarząd jednoosobowy przez S24? Czy można to zrobić w ramach jednej opłaty?

  Odpowiedz

  Damian 11 marca, 2020 o 10:12

  Spółka z o.o. założona w s24. Dwóch wspólników. „Pierwszy” – jednoosobowy zarząd. „Drugi” – prokurent samoistny. Zgromadzenie wspólników chce podjąć uchwałę w której to prokurent – czyli: „Drugi” zostanie nowym jednoosobowym zarządem. „Pierwszy” wspólnik dotychczasowy zarząd, pozostanie od teraz bez żadnej funkcji w spółce.

  Czy trzeba najpierw „papierowo” odwołać prokurenta aby móc go później elektronicznie przez S24 powołać na jednoosobowy zarząd? Czy można to zrobić jednorazowo elektronicznie w ramach jednej opłaty?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 11 marca, 2020 o 19:25

  Panie Damianie,
  moim zdaniem w ramach jednej opłaty może Pan to zrobić papierowo.

  Odpowiedz

  Zbigniew 28 kwietnia, 2020 o 18:22

  Dzień dobry,
  mam pytanie; w jakim terminie należy zgłosić odwołanie prokurenta (łączna prokura).
  Jeśli chodzi o zmianę umowy spółki jest na to 6 miesięcy. Czy w wypadku prokurenta też?
  Co grozi zarządowi , jeśli się opóźni złożenie zmiany w KRS?

  Odpowiedz

  Dominik 24 czerwca, 2021 o 14:15

  W marcu 2020 odwołałem prokurę przez S24, SR Poznań Nowe Miasto i Wilda – nie wiem jak inne. Dodaliśmy jako 'inne’ skan uchwały o odwołaniu z pokwitowaniem zapoznania się z nią przez prokurentów + podpisaliśmy profilami zaufanymi. Ogólnie czasem warto też załączać w 'inne’ ew. wyjaśnienia kiedy robimy dużo działań naraz jednym wpisem.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 24 czerwca, 2021 o 14:25

  Panie DOminiku,
  dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Ja niestety w tym zakresie nie mam pozytywnych. Oczywiście warto probować, jesli komuś się nie spieszy. Niestety w większości sądów jest z tym problem, a szkoda.

  Odpowiedz

  Dominik 8 lipca, 2021 o 12:37

  Właśnie udało się po raz drugi, SR dla Łodzi Śródmieścia. Wniosek złożony 24.06, dziś postanowienie. Teraz od 01 lipca wszystko ma być elektronicznie to zobaczymy, jeszcze po nowemu nie składałem.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: