Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Aneta Kułakowska04 marca 20204 komentarze

Prosicie o wzór uchwały o odwołaniu prokurenta oraz o przykładowy wzór wypełnienia formularza KRS ZL. O odwołaniu prokurenta już pisałam, więc zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z wpisem. Dzisiaj będzie krótki i praktyczny wpis na życzenie Czytelników.

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór.

              Uchwała nr ..

w sprawie odwołania prokurenta

Niniejszym Zarząd Spółki pod firmą XYZ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie z dniem podjęcia uchwały odwołuje Pana Jana Nowaka (Pesel 01234567891) z funkcji prokurenta samoistnego.

Zarząd Spółki

Jak wypełnić KRS ZL po odwołaniu prokurenta?

Uchwałę już macie gotową. Zatem należałoby wypełnić formularz KRS ZL. Poniżej zamieszczam w pdf wypełniony formularz KRS ZL po odwołaniu prokurenta ze spółki z o.o.

KRS ZL wzór wypełnienia

Aktualne formularze możecie pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

Formularz podpisuje aktualny zarząd zgodnie z reprezentacją w spółce. Ewentualnie prokurent, również zgodnie z reprezentacją lub pełnomocnik, np. radca prawny lub adwokat.

Zarówno uchwałę, jak i formularz KRS ZL załączacie do wniosku KRS Z3. Pamiętajcie również o dokonaniu opłaty 350 zł (opłata sądowa i za publikację w MSiG).

Odwołanie prokurenta w S24

Niestety poprzez S24 nie odwołacie prokurenta. Jeśli więc założyliście spółkę przez S24 i powołaliście prokurenta, to odwołać go możecie jedynie drogą tradycyjną, czyli papierowo.

**************

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Ostatnie wpisy blogowe:

Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu

Zmiana umowy spółki z o.o. w organizacji

Wnioski do KRS wyłacznie elektronicznie

Jak wznowić działalność spółki z o.o.?

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Damian 11 marca, 2020 o 09:39

Spółka z o.o. założona w S24 przez dwóch wspólników: 50%/50%. Zarząd jednoosobowy – pierwszy wspólnik. Prokurent samoistny – drugi wspólnik.

Zgromadzenie Wspólników chce podjąć uchwałę aby “drugi” wspólnik został Prezesem jako zarząd jednoosobowy. “pierwszy” wspólnik pozostanie bez funkcji – nie będzie ani w zarządzie, ani nie będzie prokurentem.

Czy trzeba najpierw “papierowo” odwołać porokurę, aby móc powołać “drugiego” jako zarząd jednoosobowy przez S24? Czy można to zrobić w ramach jednej opłaty?

Odpowiedz

Damian 11 marca, 2020 o 10:12

Spółka z o.o. założona w s24. Dwóch wspólników. “Pierwszy” – jednoosobowy zarząd. “Drugi” – prokurent samoistny. Zgromadzenie wspólników chce podjąć uchwałę w której to prokurent – czyli: “Drugi” zostanie nowym jednoosobowym zarządem. “Pierwszy” wspólnik dotychczasowy zarząd, pozostanie od teraz bez żadnej funkcji w spółce.

Czy trzeba najpierw “papierowo” odwołać prokurenta aby móc go później elektronicznie przez S24 powołać na jednoosobowy zarząd? Czy można to zrobić jednorazowo elektronicznie w ramach jednej opłaty?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 11 marca, 2020 o 19:25

Panie Damianie,
moim zdaniem w ramach jednej opłaty może Pan to zrobić papierowo.

Odpowiedz

Zbigniew 28 kwietnia, 2020 o 18:22

Dzień dobry,
mam pytanie; w jakim terminie należy zgłosić odwołanie prokurenta (łączna prokura).
Jeśli chodzi o zmianę umowy spółki jest na to 6 miesięcy. Czy w wypadku prokurenta też?
Co grozi zarządowi , jeśli się opóźni złożenie zmiany w KRS?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: