Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak wznowić działalność spółki z o.o.?

Aneta Kułakowska19 lutego 20209 komentarzy

O tym Jak zawiesić działalność spółki z o.o.? już pisałam. Domagacie się teraz wpisu, który pomoże Wam „odwiesić” działalność, a mówiąc bardziej formalnie – wznowić działalność gospodarczą spółki z o.o. po zawieszeniu.

Jak wznowić działalność spółki z o.o.

Jak wznowić działalność spółki z o.o. ?

Jeśli chcecie wznowić działalność spółki z o.o. to pierwszym krokiem jest podjęcie uchwały zarządu o wznowieniu działalności gospodarczej. Kolejnym krokiem jest sporządzenie wniosku do KRS o wznowienie tej działalności.

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie macie możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze.

Wypełniacie zatem wniosek o wpis zmiany w systemie. Załączacie do niego uchwałę zarządu o wznowieniu działalności. Wniosek o wpis wznowienia jest wolny od opłaty. Wystarczy więc, że go uzupełnicie i zadbacie o podpisy zgodne z reprezentacją spółki. Data wznowienia nie może być wcześniejsza od dnia złożenia wniosku.

Pamiętajcie, że wszelkie załączniki, które składacie elektronicznie w formie skanu musicie przesłać w oryginale do KRS w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku. Nie musicie tego robić, jeśli wniosek składa radca prawny lub adwokat.

Jeśli nie złożycie wniosku o wznowienie działalności przed upływem 24 miesięcy od daty jej zawieszenia to KRS powinien dokonać z urzędu wpisu informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej w dniu kolejnym po upływie okresu 24 miesięcy zawieszenia. Jednak w praktyce się tak nie dzieje, więc pilnujcie sami terminu upływu okresu zawieszenia.

********************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli szukacie prostych wzorów dokumentów z omówieniem to koniecznie zajrzyjcie do Sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również wzory dokumentów do zawieszenia i wznowienia działalności spółki z o.o.

wznowienie działalności spółki z o.o.

Ostatnie wpisy, na które Was zapraszam:

Wzór wniosku do KRS o zwrot opłaty

Termin na wpis zmiany umowy spółki do KRS

Wpis zmiany nazwiska członka zarządu do KRS

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Łukasz 23 lutego, 2020 o 13:43

  Witam wznowilem dzialalnosc spolki z dniem 17.02.2020. uchwała podjeta wniosek wyslany pocztą doszedl potwierdzenie jest ale nadal nie ma wpisu w krs o wznowieniu nadal widnieje jako zawieszona…co zrobic?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 23 lutego, 2020 o 22:26

  Panie Łukaszu,
  czasem na wpis trzeba trochę poczekać. Proszę zadzwonić do biura obsługi interesanta i zapytać.

  Odpowiedz

  Jan 23 marca, 2020 o 15:01

  Witam w dn 1 listopada 2017 zawiesiłem działalność w krs, powinna być już automatycznie wznowiona jak rozumiem, bo upłynęły 24 miesiące, a wpisu w krs nie widzę, jest tylko data zawieszenia. Chciałbym znów zawiesić działalność, ale nie wiem czy obecnie jest zawieszona wobec braku wpisu o wznowieniu. Składać wniosek o zawieszenie czy wznowienie?

  Odpowiedz

  Beata 1 października, 2020 o 19:11

  Podpinam się pod pytanie Jana…

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 7 października, 2020 o 11:33

  Panie Janie,
  niestety pomimo zapisów ustawowych krs nie dokonuje automatycznie wpisu wznowienia po upływie 24 miesięcy. Moim zdaniem należy złożyć najpierw wniosek o wznowienie.

  Odpowiedz

  Renata 29 grudnia, 2020 o 16:09

  Dzień dobry,

  zawieszona na 24 m-ce Spółka może wcześniej wznowić działalność składając KRS-Z62 (uchwała określała okres zawieszenia)?

  Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 7 stycznia, 2021 o 13:51

  Pani Renato,
  wystarczy podjąć uchwałę o dacie wznowienia i złożyć wniosek do KRS. Nie ma obowiązku określania czasu trwania zawieszenia na początku.

  Odpowiedz

  Jarek 28 maja, 2021 o 14:00

  Dzień dobry,
  jak najsprawniej ponownie zawiesić spółkę (kończy się mi okres 24m.)? Czy można w jednym miesiącu ją odwiesić na jakiś czas, powiedzmy na 2 tyg., a potem znów zawiesić (wszystko w jednym miesiącu kalendarzowym)?

  Odpowiedz

  Izabeka 3 stycznia, 2022 o 12:01

  Mam problem. Spółka zawiesiła działalność z dniem 1.12.2018. W sierpniu 2021 złożyliśmy wniosek do KRS o kilka zmian i o wznowienie działalności od 1.10.2021. Wniosek realizował się długo (nie do tego oddziału złozyliśmy, były rózne braki do uzupełnienia) i w końcu 3.12.2021 dokonane zostały wpisy i zmiany oprócz wznowienia działalności. Chyba już było po terminie. Co terz robić?
  Myślę , że nową uchwałą odwołać tamtą datę i przywołać nową np 30.01.2022 r i złożyć wraz z wniooskiem do KRS. Proszę o radę. Pilne.
  Czy musi być data od 01 danego miesiąca , czy dowolna, oczywiście data po dacie złożenia wniosku ?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: