Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jak wznowić działalność spółki z o.o.?

Aneta Kułakowska19 lutego 20203 komentarze

O tym Jak zawiesić działalność spółki z o.o.? już pisałam. Domagacie się teraz wpisu, który pomoże Wam „odwiesić” działalność, a mówiąc bardziej formalnie – wznowić działalność gospodarczą spółki z o.o. po zawieszeniu.

Jak wznowić działalność spółki z o.o.

Jak wznowić działalność spółki z o.o. ?

Jeśli chcecie wznowić działalność spółki z o.o. to pierwszym krokiem jest podjęcie uchwały zarządu o wznowieniu działalności gospodarczej. Kolejnym krokiem jest sporządzenie wniosku do KRS o wznowienie tej działalności. Wypełniacie zatem wniosek KRS-Z62. Aktualny formularz znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Załączacie do niego uchwałę zarządu o wznowieniu działalności. Wniosek o wpis wznowienia jest wolny od opłaty. Wystarczy więc, że go uzupełnicie i zadbacie o podpisy zgodne z reprezentacją spółki. Składacie wniosek do KRS na biurze podawczym lub wysyłacie pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Macie 7 dni od podjęcia uchwały zarządu na zgłoszenie wznowienia w KRS.

Jeśli nie złożycie wniosku o wznowienie działalności przed upływem 24 miesięcy od daty jej zawieszenia to KRS dokona z urzędu wpisu informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej w dniu kolejnym po upływie okresu 24 miesięcy zawieszenia.

*****

Zainteresowanych spółką akcyjną zapraszam na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Ostatnie wpisy, na które Was zapraszam:

Wzór wniosku do KRS o zwrot opłaty

Termin na wpis zmiany umowy spółki do KRS

Jak pobrać odpis z KRS?

Wpis zmiany nazwiska członka zarządu do KRS

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz 23 lutego, 2020 o 13:43

Witam wznowilem dzialalnosc spolki z dniem 17.02.2020. uchwała podjeta wniosek wyslany pocztą doszedl potwierdzenie jest ale nadal nie ma wpisu w krs o wznowieniu nadal widnieje jako zawieszona…co zrobic?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 23 lutego, 2020 o 22:26

Panie Łukaszu,
czasem na wpis trzeba trochę poczekać. Proszę zadzwonić do biura obsługi interesanta i zapytać.

Odpowiedz

Jan 23 marca, 2020 o 15:01

Witam w dn 1 listopada 2017 zawiesiłem działalność w krs, powinna być już automatycznie wznowiona jak rozumiem, bo upłynęły 24 miesiące, a wpisu w krs nie widzę, jest tylko data zawieszenia. Chciałbym znów zawiesić działalność, ale nie wiem czy obecnie jest zawieszona wobec braku wpisu o wznowieniu. Składać wniosek o zawieszenie czy wznowienie?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: