Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak wznowić działalność spółki z o.o.?

Aneta Kułakowska19 lutego 20205 komentarzy

O tym Jak zawiesić działalność spółki z o.o.? już pisałam. Domagacie się teraz wpisu, który pomoże Wam „odwiesić” działalność, a mówiąc bardziej formalnie – wznowić działalność gospodarczą spółki z o.o. po zawieszeniu.

Jak wznowić działalność spółki z o.o.

Jak wznowić działalność spółki z o.o. ?

Jeśli chcecie wznowić działalność spółki z o.o. to pierwszym krokiem jest podjęcie uchwały zarządu o wznowieniu działalności gospodarczej. Kolejnym krokiem jest sporządzenie wniosku do KRS o wznowienie tej działalności. Wypełniacie zatem wniosek KRS-Z62. Aktualny formularz znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Załączacie do niego uchwałę zarządu o wznowieniu działalności. Wniosek o wpis wznowienia jest wolny od opłaty. Wystarczy więc, że go uzupełnicie i zadbacie o podpisy zgodne z reprezentacją spółki. Składacie wniosek do KRS na biurze podawczym lub wysyłacie pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Data wznowienia nie może być wcześniejsza od dnia złożenia wniosku.

Jeśli nie złożycie wniosku o wznowienie działalności przed upływem 24 miesięcy od daty jej zawieszenia to KRS dokona z urzędu wpisu informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej w dniu kolejnym po upływie okresu 24 miesięcy zawieszenia.

*****

Jeśli szukacie prostych wzorów dokumentów z omówieniem to koniecznie zajrzyjcie do Sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również wzory dokumentów do zawieszenia i wznowienia działalności spółki z o.o.

wznowienie działalności spółki z o.o.

Zainteresowanych spółką akcyjną zapraszam na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Ostatnie wpisy, na które Was zapraszam:

Wzór wniosku do KRS o zwrot opłaty

Termin na wpis zmiany umowy spółki do KRS

Jak pobrać odpis z KRS?

Wpis zmiany nazwiska członka zarządu do KRS

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz 23 lutego, 2020 o 13:43

Witam wznowilem dzialalnosc spolki z dniem 17.02.2020. uchwała podjeta wniosek wyslany pocztą doszedl potwierdzenie jest ale nadal nie ma wpisu w krs o wznowieniu nadal widnieje jako zawieszona…co zrobic?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 23 lutego, 2020 o 22:26

Panie Łukaszu,
czasem na wpis trzeba trochę poczekać. Proszę zadzwonić do biura obsługi interesanta i zapytać.

Odpowiedz

Jan 23 marca, 2020 o 15:01

Witam w dn 1 listopada 2017 zawiesiłem działalność w krs, powinna być już automatycznie wznowiona jak rozumiem, bo upłynęły 24 miesiące, a wpisu w krs nie widzę, jest tylko data zawieszenia. Chciałbym znów zawiesić działalność, ale nie wiem czy obecnie jest zawieszona wobec braku wpisu o wznowieniu. Składać wniosek o zawieszenie czy wznowienie?

Odpowiedz

Beata 1 października, 2020 o 19:11

Podpinam się pod pytanie Jana…

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 7 października, 2020 o 11:33

Panie Janie,
niestety pomimo zapisów ustawowych krs nie dokonuje automatycznie wpisu wznowienia po upływie 24 miesięcy. Moim zdaniem należy złożyć najpierw wniosek o wznowienie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: