Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Kiedy nie mogę złożyć wniosku w S24?

Aneta Kułakowska06 marca 20206 komentarzy

Kiedy nie mogę złożyć wniosku w S24?

Kolejne pytanie od Czytelniczki, które domaga się odpowiedzi. Nie zamierzam się rozpisywać, więc będzie to najkrótszy wpis na blogu.

Kiedy nie mogę złożyć wniosku w S24?

Kiedy nie mogę złożyć wniosku w S24?

Otóż, nie możecie złożyć wniosku zmianowego w S24, po pierwsze dla spółki, której nie zarejestrowaliście za pośrednictwem S24. Po drugie, dla spółki, dla której wprowadziliście jakiekolwiek zmiany do umowy spółki notarialne. Wskazane ograniczenia nie dotyczą składania sprawozdań finansowych przez S24.

Od razu odpowiem na Waszą kolejną wątpliwość związaną ze zwrotem wniosku złożonego w S24.

W przypadku kiedy KRS zwrócił wniosek zmianowy złożony w S24 to składacie ponownie wniosek poprzez S24. O tym jak to zrobić przeczytacie we wpisie S24 zwrot wniosku. 

Zmiany w KRS

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze. Ewentualnie poprzez S24, jeśli spółka została założona w S24 i nie zmieniła umowy spółki notarialnie.

*******************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę po zmianie umowy spółki – zmiana siedziby.

Checklista po zmianie umowy spółki – zmiana siedziby

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu

Zmiana umowy spółki z o.o. w organizacji

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Łukasz 3 kwietnia, 2020 o 12:01

  Dzień dobry,
  Pani Mecenas często korzystam z Pani bloga i dziękuję za wiele cennych rad i wskazówek. Mam jednak pytanie, czy mogę zawiesic działalnośc sp. z oo. elektronicznie? Spółka założona przez eKRS z wykorzystaniem umowy spółki ze wzorca. Wniosek był uzupełniany na wezwanie sądu tradycyjną pocztą.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 3 kwietnia, 2020 o 15:48

  Panie Łukaszu,
  w S24 w ogóle nie ma możliwości zawieszenie działalności. Tak więc trzeba to zrobić drogą tradycyjną.

  Odpowiedz

  Agata 6 maja, 2020 o 14:52

  Pani Aneto,

  Złożyłam wniosek wybierając niewłaściwy sąd. Przez otrzymałam informację, że sąd ten jest organem niewłaściwym a sprawa po uprawomocnieniu zostanie przekazana do właściwego sądu. Zależy mi na czasie. W sądzie podpowiadają, żeby wysłać do nich pocztą pismo z wnioskiem o cofnięcie złożonego wniosku i umorzenie kosztów, a następnie założyć przez portal s24 nowe przedsiębiorstwo i ten nowy wniosek wysłać już do właściwego sądu. Ale co w tym przypadku ze spółką? Umowa została podpisana, więc spółka jest w organizacji. Czy należy tę spółkę jakoś rozwiązać? Czy nie będzie konsekwencji prawnych z tym związanych? Czy wniosek o cofnięcie wniosku o rejestrację w KRS powoduje, że umowa do niego dołączona jest tak jakby nigdy nie istniała?

  Odpowiedz

  Magda 8 stycznia, 2021 o 13:53

  Witam, Pani Mecenas czy jeśli spółka jest założona w S24 oraz dokonuje wszelkich zmian za pomocą S24 to jeśli dojdzie do podpisania umowy o sprzedaż udziałów w formie papierowej z poświadczeniem podpisania u notariusza to pytanie czy to zdarzenie skutkuje tym, że już żadnej zmiany nie można dokonać przez S24? Spółka nie dokonała zmiany w umowie u notariusza została tylko sporządzona umowa sprzedaży udziałów. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 8 stycznia, 2021 o 15:03

  Pani Magdo,
  odpowiedź jest we wpisie. Dotyczy to tylko notarialnej zmiany umowy spółki.

  Odpowiedz

  Vadym 5 kwietnia, 2022 o 19:29

  Szanowna Pani Mecenas,
  na początek chciałem bardzo podziękować za dokładne wyjaśnienie różnych tematów (ponad rok czytam bloga). I mam pytanie, czy wprowadzając zmiany do KRS przez PRS (zmiana danych członka zarządu – dodanie PESEL)w spółce zarejetrowanej przez s24, później będę mógł dokonywać zmiany przez s24 ? U Pani Mecenas na blogu podana przesłanka „aby nie było notarialnej zmiany umowy spółki”. Natomiast na stronie gov napisano „ Nie możesz również złożyć w S24 wniosku o zmianę wpisu dla spółki założonej w tym systemie, jeżeli wprowadzono jakiekolwiek zmiany w formie papierowej lub za pośrednictwem portalu PRS”. Odrazu powiem, że zarząd są obcokrajowcami i nie mogę zgłosić zmian przez s24, aż nie dodam PESEL, przy rejestracji spółki miał podpis elektorniczny). Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: