Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Przypomnienie o  terminie na sporządzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki

Aneta Kułakowska11 czerwca 20212 komentarze

Dzisiaj krótki wpis – przypomnienie o  terminie na sporządzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki. Do 30 czerwca zostało już niewiele czasu. A wiem, że są wśród Was tacy, którzy lubią zostawiać wszystko na ostatnią chwilę.

Przypomnienie o  terminie na sporządzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki

Przypomnienie o  terminie na sporządzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki

Podobnie jak w ubiegłym roku, pandemia namieszała w terminach na sporządzenie sprawozdania finansowego. Większość z Was zwykle do dnia 31 marca 2021 r. sporządzała sprawozdanie finansowe. W tym roku również termin na sporządzenie sprawozdania finansowego przesunięto na 30 czerwca 2021 r. A co za tym idzie również termin na sporządzenie sprawozdania z działalności.

Biorąc pod uwagę powyższe zmiany terminów, przesunięciu ulega również termin na odbycie zwyczajnego zgromadzenia wspólników, jak i na złożenie dokumentów rocznych za 2020 do KRS. Zatem do dnia 30 września 2021 r. macie czas na zwołanie i odbycie zwyczajnego zgromadzenia wspólników. A potem w terminie 15 dni od daty zgromadzenia na złożenie dokumentów w KRS. Zatem najpóźniej do dnia 15 października 2021 r.

Złożenie dokumentów do KRS

Za 2020 rok sporządzacie i przesyłacie bezpłatnie do KRS za pośrednictwem Repozytorium Dokumentów Finansowych następujące dokumenty:

 • sprawozdanie finansowe za 2020 rok w postaci elektronicznej w formacie xml i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (podpisuje osoba sporządzająca sprawozdanie i cały zarząd),
 • sprawozdanie z działalności za rok 2020 (jeśli spółka nie korzysta ze zwolnienia) w postaci elektronicznej (np. xml, doc, docx, pdf lub inne) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (podpisuje cały zarząd),
 • opinia biegłego rewidenta (jeśli sprawozdanie podlegało badaniu) w postaci elektronicznej (np. xml, doc, docx, pdf lub inne) opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (podpisuje biegły rewident),
 • uchwała o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego – wystarczy skan np. w formacie pdf (uchwałę podejmuje zwyczajne zgromadzenie wspólników),
 • uchwała o podziale zysku bądź pokryciu straty – wystarczy skan np. w formacie pdf (uchwałę podejmuje zwyczajne zgromadzenie wspólników).

Dokumenty roczne możecie też złożyć w S24. Jednak wówczas dokonujecie opłaty 140 zl.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Zebrane wpisy z bloga zarząd spółki z o.o. Lata 2018-2023

Zebrane wpisy z bloga zarząd spółki z o.o. Lata 2018-2023

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Kapitał nie został pokryty i co dalej?

Czy zbycie poniżej 10% udziałów wymaga zmiany wpisu w KRS?

Jak załączyć formularze KRS do S24?

Czy spółka z o.o. w likwidacji przeprowadza zwyczajne zgromadzenie wspólników?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Mateusz 28 czerwca, 2021 o 14:11

  Tak, pomogła Pani, zresztą nie pierwszy raz:) Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować za aktywne prowadzenie bloga. W zeszłym roku założyłem spółkę z o.o. i otwarcie przyznaję, że regularnie ląduję na Pani stronie. Bez zarzadwspolcezoo.pl byłoby mi zdecydowanie trudniej:) Jeszcze raz dziekuję i życzę powodzenia!

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 29 czerwca, 2021 o 07:02

  Panie Mateuszu,
  bardzo dziękuję i cieszę się, że mogłam pomóc. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: