Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak załączyć formularze KRS do S24?

Aneta Kułakowska06 czerwca 20215 komentarzy

Jak załączyć formularze KRS do S24?

To dość przewrotne pytanie. Niektórzy może się zdziwią, ale wcale nierzadko pojawia się w komentarzu pod wpisem na blogu czy w mailu do mnie. Jeśli chodzi o S24 to żadne pytanie już mnie nie dziwi. System teleinformatyczny S24 został stworzony po to, aby każdy mógł samodzielnie i w prosty sposób zarejestrować spółkę, a potem dokonać stosownych zmian w KRS. Niestety tak się nie stało. System nie jest intuicyjny. Podręcznik użytkownika, który powinien ułatwić działanie w S24 nie pomaga na tyle, na ile powinien. Już nie wspomnę nawet o błędach, które uniemożliwiają dokonanie niektórych wpisów. Nie będę się pastwić nad S24, bo nie o to mi chodzi w dzisiejszym wpisie. Dzisiaj o możliwości dołączenia formularzy do S24. Nie martwiecie się to nie będzie długi wpis.

Jak załączyć formularze KRS do S24?

Jak załączyć formularze KRS do S24?

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości możecie znaleźć formularze wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Część z Was zastanawia się jak dołączyć formularze do wniosku w S24. Czy najpierw wypełnić, wydrukować i podpisać, a potem załączyć skan? Czy może wypełnić i podpisać elektronicznie, a potem załączyć do S24?

Część z Was załączała formularze do wniosku w S24 jako dokument zewnętrzny. Czasem był to skan podpisanego dokumentu, a czasem podpisywaliście go elektronicznie.

Zatem jak to robić prawidłowo? Otóż, nie robić tego w ogóle.

Z formularzy zamieszczonych na stronie MS korzystacie wyłącznie wtedy, kiedy składacie wniosek o rejestrację spółki z o.o. lub wpis zmian do KRS poza S24. A zatem tradycyjnie w formie papierowej poprzez złożenie dokumentów na biurze podawczym KRS lub poprzez wysłanie pocztą.

Jeśli chcecie zarejestrować spółkę z o.o. w S24, ewentualnie dokonać wpisu zmian w S24 korzystacie wyłącznie ze wzorów dokumentów dostępnych w S24. Możecie też sporządzić dokument i załączyć go jako zewnętrzny. Nie korzystacie jednak w tym przypadku ze wzorów formularzy dostępnych na stronie MS.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. 

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o.

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Czy spółka z o.o. w likwidacji przeprowadza zwyczajne zgromadzenie wspólników?

Jak można pokryć stratę w spółce z o.o.?

Czy wspólnicy muszą mieć dostęp do sprawozdania finansowego przed zwyczajnym zgromadzeniem wspólników?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Magdalena 6 czerwca, 2021 o 15:58

  Dzień Dobry,
  ale przy rejestracji spółki przez S24, dołączamy te zewnętrzne dokumenty tj adresy, czy jest się
  cudzoziemcem i takie tam? Czy te dokumenty podpisujemy przed czy podpisujemy już na stronie
  gdzie sporządzamy wniosek o nową spółkę?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 6 czerwca, 2021 o 16:13

  Pani Magdaleno,
  oświadczenia nie są formularzami wniosków dostępnymi na stronie MS.

  Odpowiedz

  Magda 16 lipca, 2021 o 15:46

  Dzień dobry,
  proszę o podpowiedź , spółka rejestrowana w systemie on line, pominięto oświadczenieo wniesieniu udziałów – obecnie w rejestrze widnieje informacja , że kapitał nie został wniesiony pomimo dwukrotnego przesyłania oświadczenia i prośby o korektę wpisu , w jaki sposób można to zmienić .

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 lipca, 2021 o 14:28

  Pani Magdo,
  w tej chwili może Pani takie oświadczenie wysłać poprzez Portal Rejestrów Sądowych.

  Odpowiedz

  ANNA 23 lipca, 2021 o 12:33

  Witam,

  mam ten sam problem, niestety nie ma możliwości wysłania przez PRS, opłaciłam wysłałam i odbiło jakby . Przyszedł mail o anulowaniu opłaty. Bank mnie straszy ze zamknie konto, infolinia s24 przeładowana i wyrzuca z powodu przeładowania systemu.
  Proszę o rade w jaki sposób można to dostarczyć do sądu lub instrukcję jak poprawnie wysłać to przez PRS, chociaż wszystko zrobiłam prawidłowo, bo inaczej system nie pozlwoliłby na wysyłkę

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: