Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wpływ koronawirusa na składanie wniosków do KRS

Aneta Kułakowska13 marca 20207 komentarzy

Niestety koronawirus wpłynął nie tylko na nasze życie prywatne, ale również na naszą pracę i funkcjonowanie spółek. Od dzisiaj już odczuliście wpływ koronawirusa na składanie wniosków do KRS. Przynajmniej odczuli go Ci, którzy planowali złożyc wniosek w KRS na biurze podawczym. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i w trosce o zdrowie obywateli w sądach do 31 marca 2020 r. przesuwane będą terminy rozpraw w postępowaniach, które nie mają naglącego charakteru. Warszawski KRS wstrzymał również przyjmowanie interesantów do odwołania. W innych miastach też nie jest inaczej. Jeśli planujecie złożyć wniosek do KRS to poszukajcie informacji na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również na stronie www właściwego dla Waszej spółki KRS.

Wpływ koronawirusa na składanie wniosków do KRS

Wpływ koronawirusa na składanie wniosków do KRS

Informacje o spółkach możecie uzyskać, tak jak dotychczas na stronie eKRS. Możecie tam pobrać aktualny lub pełny odpis z KRS.

Z KRS możecie kontaktować się drogą elektroniczną lub telefoniczną. Telefony do Biura Obsługi Interesanta znajdziecie na stronie www swojego sądu.

Wnioski o rejestrację spółki z o.o. czy wpis zmian w KRS możecie składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego S24. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, ponieważ spółka nie została założona w S24 lub dokonaliście zmiany umowy spółki notarialnie to pozostaje Wam złożenie wniosku do KRS drogą tradycyjną. Obecnie ogranicza się to do wysłania wniosku na poczcie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Płatności zatem za wpis w KRS musicie dokonać przelewem, aby móc dołączyć potwierdzenie opłaty do wniosku.

Jeśli potrzebujecie konsultacji prawnej, sporządzenia dokumentacji do KRS i nie tylko, to zapraszam do kontaktu. Pracuję zdalnie i prowadzę obsługę prawną spółek z o.o. z całej Polski.

Życzę zdrowia!

**************

Ostatnie wpisy blogowe:

Czy podaje się adres do doręczeń członków rady nadzorczej?

Kiedy nie mogę złożyć wniosku o wpis zmian w S24?

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marcin 20 marca, 2020 o 13:08

Szanowna Pani,
proszę przyjąć wyrazu uznania dla Pani pracy i zaangażowania w prowadzenie blog. Sam wielokrotnie posiłkowałem się opublikowanymi na nim informacjami.

Serdecznie dziękuję i życzę wytrwałości w dalszej pracy.
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 20 marca, 2020 o 20:18

Szanowny Panie Marcinie,
bardzo dziekuję. Każda taka informacja od Czytelnika niezmiernie mnie cieszy.
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Elzbieta 24 marca, 2020 o 08:43

Cenię profesjonalizm i zaangażowanie.
Bieżącą aktualizacja informacji i porad bardzo pomocna.
Zdrowia i spokoju
Pozdrawiam
Elzbieta

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 24 marca, 2020 o 21:23

Pani Elżbieto,
bardzo dziękuję i życzę dużo zdrowia 🙂

Odpowiedz

Piotr 14 kwietnia, 2020 o 10:08

Brakuje informacji, iż w trybie S24 również nic nie załatwimy gdyż nie tylko zatrzymano rozpatrywanie spraw składanych drogą klasyczną w KRS. S24 od niespełna miesiąca stoi w miejscu, nie rozpatruje wniosków o wpis jak i o zmianę w KRS – to tak na marginesie.

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 14 kwietnia, 2020 o 11:54

Panie Piotrze,
nie wiem skąd ma Pan takie informacje, ale KRS pracuje. Trwa to dłużej. Zresztą i przed pandemią również nie było szybko, ale wpisy są.

Odpowiedz

Magdalena 15 września, 2020 o 13:53

Dzień Dobry, a ja mam taką sytuację w Sądzie w Rzeszowie. Został złożony
wniosek elektronicznie przez S24.
Na drugi dzień wniosek o odrzucenie i litania rzeczy do uzupełnienia.
Dokumenty przygotowane papierowo plus pismo przewodnie o uznanie dokumentów i
opłaty już wcześniej złożonej.

Odpowiedź sądu “z a r z ą d z a :
I. uznać za bezskuteczne dokumenty zawierające uzupełnienie wniosku, złożone w dniu
7.09.2020r.
II. zarządzić zwrot na rzecz wnioskodawcy kwoty tytułem nienależnie
uiszczonej opłaty w dniu 7.09.2020r.
Ref. Sąd. Krzysztof Domarus
a l b o w i e m
1. wniosek o rejestrację został złożony za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, zaś dokumenty zawierające uzupełnienie tego wniosku, złożone w dniu 7.09.2020r., nie zostały złożone za pośrednictwem tego systemu, co skutkowało uznaniem, ich za bezskuteczne, po myśli art. 125 § 21”

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: