Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak wypełnić formularze KRS po zmianie firmy spółki?

Aneta Kułakowska23 czerwca 2021Komentarze (0)

Wpis archiwalny

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie macie możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze.

Jak wypełnić formularze KRS po zmianie firmy spółki? Czy we wniosku i załącznikach wpisuję starą czy nową nazwę spółki?

Jak już po raz kolejny pytanie pojawiło się w mojej skrzynce mailowej, pomyślałam, że czas na nie odpowiedzieć. To dość często pojawiające się wątpliwości w przypadku zmiany firmy spółki. Przez sporą część nazywana „nazwą spółki”, ale wiadomo o co chodzi. Jaką firmę spółki wpisać we wniosku i w załącznikach, jeśli wypełniacie dokumenty do KRS po zmianie firmy spółki? Dzisiaj w krótkim wpisie Wam o tym powiem. Zapraszam.

Jak wypełnić formularze KRS po zmianie firmy spółki?

Jak wypełnić formularze KRS po zmianie firmy spółki?

Zwykle przy okazji zmiany firmy, dokonujecie też innych zmian. Tak więc liczba dokumentów do KRS rośnie, a Wy zastanawiacie się jak to ogarnąć, aby spełnić warunki poprawności pod względem formalnym i merytorycznym.

W przypadku zmiany firmy musicie zatem wypełnić wniosek KRS Z3, w którym w poz. 8 wpisujecie dotychczasową firmę. Nową firmę wpisujecie dopiero w poz. 34. Jeśli chodzi o wniosek KRS Z3 sprawa wydaje się oczywista. Co do pozostałych dokumentów, to bez względu na to czy są to formularze KRS czy inne tworzone przez Was dokumenty, wszędzie wpisujecie starą firmę spółki, czyli firmę przed zmianą.

Kiedy używamy nowej firmy spółki?

Zastanawiacie się pewnie dlaczego tak jest. Otóż, aby dokonać zmiany firmy spółki musicie dokonać zmiany umowy spółki w tym zakresie. Dla swej skuteczności zmiana ta wymaga wpisu w KRS. Wpis do KRS ma w tym przypadku charakter konstytutywny i zmiana firmy spółki następuje z chwilą wpisania do KRS. Zatem nowej firmy spółki używacie dopiero po wpisie jej do KRS. O skuteczności zmiany umowy spółki przeczytacie we wpisie.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów.

Checklista założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Termin wygaśnięcia mandatu członka zarządu w S24

Kapitał nie został pokryty i co dalej?

Czy zbycie poniżej 10% udziałów wymaga zmiany wpisu w KRS?

Jak załączyć formularze KRS do S24?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: