Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Zwrot wniosku po rejestracji spółki w S24

Aneta Kułakowska28 listopada 202017 komentarzy

Zwrot wniosku po rejestracji spółki w S24Zwrot wniosku po rejestracji spółki w S24?

Jak dokonać uzupełnienia wniosku w S24?

Czy jest możliwość edycji wniosku po zwrocie w S24?

Nie ma dnia, żebym nie dostała podobnego pytania od Czytelników bloga. Rzeczywiście był czas, kiedy można było po zwrocie wniosku w S24 po rejestracji, uzupełnić braki wniosku w formie papierowej. Aktualnie nie możecie złożyć uzupełnienia wniosku papierowo. Całość komunikacji odbywa się elektronicznie.

Dzisiaj zatem o tym co zrobić po zwrocie wniosku po rejestracji spółki w S24. Zapraszam.

Zwrot wniosku po rejestracji spółki w S24

Zakładacie spółkę z o.o. w S24. Sporządzacie załączniki, załączacie je do wniosku, dokonujecie opłaty i wysyłacie wniosek o rejestrację. Niestety otrzymujecie zarządzenie o zwrocie wniosku ze względu na braki. Najczęściej są to braki w dokumentach, które należy załączyć jako zewnętrzne. Pisałam o tym we wpisie Założenie spółki z o.o. w S24. Braki w dokumentacji. Zdarzają się też nieprawidłowości w podpisach czy sporządzeniu wniosku.

Niestety w S24 nie macie możliwości edycji wniosku, korekty, naprawy czy uzupełnienia po jego wysłaniu. Po zwrocie wniosku możecie tylko złożyć wniosek ponownie poprzez S24. Jeśli chodzi o wezwanie przez KRS do uzupełniania braków to już inna sprawa.

Wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS

W związku z tym, że nie macie możliwości uzupełnienia braków wniosku w S24, musicie złożyć nowy wniosek o rejestrację spółki. Nie zrobicie tego w profilu spółki, której wniosek KRS zwrócił. Zatem na swoim koncie w S24 musicie „dodać przedsiębiorstwo” i stworzyć nowy profil spółki z S24. W nowym profilu od nowa sporządzacie wszystkie dokumenty, a potem ponownie dokonujecie opłaty elektronicznie poprzez system i wysyłacie wniosek. Spółka może mieć tą samą firmę (nazwę) co poprzednia.

Zwrot wniosku po rejestracji spółki w S24 – wniosek o zwrot opłaty 

Nie macie możliwości zawnioskować o zaliczenie poprzednio wniesionej opłaty do nowego wniosku. Zatem składacie do KRS wniosek o zwrot opłaty. Podajecie sygnaturę sprawy i numer konta bankowego. Wzór wniosku znajdziecie na blogu po lewej stronie. Wniosek o zwrot możecie złożyć na 2 sposoby.

Możecie sporządzić wniosek i załączyć jako dokument zewnętrzny do wniosku o rejestrację składanego ponownie po zwrocie. Możecie też wniosek o zwrot złożyć elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS.

O zwrocie opłaty przeczytacie też we wpisie Zwrot opłaty po zwrocie wniosku w S24.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

***********************************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów. 

Checklista założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Rezygnacja z datą przyszłą i złożenie wniosku do KRS o wykreślenie z zarządu

Upadłość członków zarządu spółek kapitałowych – wywiad z adwokatem Anną Błach

Udostępnienia w S24

Wzór uchwały o utworzeniu oddziału

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 17 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Joanna Mieczkowska 2 grudnia, 2020 o 12:49

  Pani Mecenas, dziękuję za wpis! Musieliśmy z Klientem złożyć ponowny wniosek i gdyby nie Pani artykuł pewnie nie domyślilibyśmy się, że konieczne jest założenie nowego przedsiębiorstwa w systemie… Swoją drogą zwracam uwagę na absurdalny wymóg, aby wpisując ulicę przy adresie Spółki wybrać ją z rozwijanych opcji do wyboru a nie wpisywać samodzielnie (z tego powodu nastąpił zwrot wniosku..). Pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 13 grudnia, 2020 o 05:46

  Pani Joanno,
  bardzo dziękuję. Niestety S24 ma sporo wad.

  Odpowiedz

  Kalina 7 marca, 2021 o 22:25

  Pani Mecenas, a czy dokumenty typu umowa spółki muszą być na nowym profilu przedsiębiorstwa tak samo wypełnione jak na starym profilu przedsiębiorstwa? Czy też skoro wniosek rejestracyjny i tak będzie zupełnie nowy to można wprowadzić zmiany do takich dokumentów?

  Odpowiedz

  Aleksandra 24 maja, 2021 o 08:23

  Jestem w podobnej sytuacji, dostałam zwrot wniosku o rejestrację spółki. Jeżeli złożę zupełnie nowy wniosek przez S24 to co się stanie z moją poprzednią sprawą/ wnioskiem o rejestracje spółki i jego sygnaturą?

  Odpowiedz

  Agnieszka 26 maja, 2021 o 16:45

  Nic, wniosek został zwrócony. Może Pani założyć drugie przedsiębiorstwo (o tej samej nazwie) i ponownie wysłać wniosek (ja tak robiłam).

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 26 maja, 2021 o 16:48

  Panie Aleksandro,
  uprawomocni się zarządzenie o zwrocie, a więc tak jakby wniosek o rejestrację nie został złożony, ponieważ nie odniesie on żadnego skutku prawnego. Póki co nie ma możliwości „naprawy” wniosku poprzez S24.

  Odpowiedz

  Magdalena 22 listopada, 2021 o 13:51

  Dzień dobry,
  proszę o podpowiedź, Spółka zawiązana przed notariuszem we wrześniu br. – do dnia dzisiejszego nie złożono dokumentów do KRS w celu rejestracji.
  Czy jeżeli założy się ją ponownie przez S24 czy Sąd nie zwróci wniosku, ponieważ została zawiązana przed notariuszem i nie można dokonywać zmian przez S24, czy w związku z tym, iż nie nastąpiła rejestracja, nie będzie wrócony wniosek. Spółka ma posiadać tą samą nazwę. Dodam, iż notariusz przesłał umowę Spółki do Repozytorium. Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz

  Gosia 26 grudnia, 2021 o 17:22

  Czy spotkała się Pani ze zwrotem wniosku z powodu niedołączenia pełnomocnictwa do zlożenia wniosku? To nie pierwsza spółka jaką zakładam, i nigdy nie spotkałam się z tym żeby to pełnomocnictwo było wymagane jako załącznik, zawsze wystarczało złozenie oświadczenia.

  Odpowiedz

  Paweł 15 stycznia, 2022 o 20:54

  Dzień Dobry, czy jeśli złożyłem wniosek do XIII wydziału KRS a powinienem do XIV ( nie wiedziałem że w połowie ubiegłego roku nastąpiła zmiana ) to wniosek zostanie zwrócony? czy na tym etapie mam jeszcze możliwość jakoś wniosek przekierować?
  Serdecznie pozdrawiam,
  Paweł Kozioł

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 16 stycznia, 2022 o 06:36

  Panie Pawle,
  KRS sam przekieruje wniosek do właściwego wydziału.

  Odpowiedz

  Mateusz 18 marca, 2022 o 10:35

  Czy w przypadku zwrotu wniosku z powodu braku oświadczanie cudzoziemca bądź innych dokumentów niezbędnych do rejestracji, można uzupełniać je za pośrednictwem Portalu Rejestru Sądowego?
  Swoją drogą przeklinałem formularz rejestracji spółki i jest tam klauzula cudzoziemca.
  Dziękuję za artykuł .

  Odpowiedz

  Michał 4 kwietnia, 2022 o 20:56

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani Mecenas, a co w sytuacji gdy sąd oddala wniosek bo był złożony po 9 dniach od podpisania umowy spółki i sąd napisał, że zwróci tylko 100 zł ? Czy nowy wniosek ta jak Pani pisała można składać przed uprawomocnienie się tego postanowienia o oddaleniu wniosku ?

  Pozdrawiam
  Michał

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 5 kwietnia, 2022 o 18:27

  Panie Michale,
  akurat wpis dotyczył zwrotu wniosku. Moim zdaniem może Pan złożyć kolejny wniosek również po oddaleniu.

  Odpowiedz

  Milena 7 lipca, 2022 o 21:49

  Czy mozna w jakis sposob zrezygnować ze wniosku złożonego w s24? na razie jest tylko sygnatura dla wniosku. wszystkie oświadczenia niestety złożone prawidłowo.

  Odpowiedz

  Patrycja 10 października, 2022 o 16:12

  Dzień dobry,
  Szanowna Pani Mecenas, u nas wystąpiła bardzo trudna sytuacja. Poprzednik złożył umowę o zbyciu udziałów przez portal S24, natomiast nie przesłał wniosku do sądu. Działania te dzieli rok różnicy. Czy w tej sytuacji powinniśmy złożyć nową umowę oraz wniosek, czy możemy złożyć wniosek do złożonej wcześniej umowy?

  Pozdrawiam,
  Patrycja

  Odpowiedz

  Michał 10 lutego, 2023 o 12:17

  System może działać dobrze, tylko sędziowie mogą źle go obsługiwać. Oddalone wnioski nie otrzymują statusu Zwrócony, tylko Otrzymał korespondencję, co może być interpretowane w systemi jako w trakcie rozpatrzenia. I dlatego przez S24 nie można złożyć kolejnego wniosku, dopóki ten stary nie zostanie zamknięty decyzją w systemie.

  Odpowiedz

  Rafał 20 listopada, 2023 o 09:19

  Pani Mecenas, czy jeśli po złożeniu wniosku o rej. sp. z o.o. przez S24 otrzymaliśmy zarządzenie o zwrocie wniosku (nie załączyła się lista wspólników i oświadczenie dot. statusu cudzoziemcy), które dawało nam 7 dniowy termin na ponowne złożenie wniosku, a który to termin nam upłynął i nie wnieśliśmy go ponownie, to teraz umowa sp. z o.o. w organizacji, która została zawarta przez S24 uległa rozwiązaniu zgodnie z art. 169 §1 KSH? Zaznaczam że nasza spółka nie ma wniesionego wkładu ani żadnych wkładów i zobowiązań majątkowych. Zgodnie z komentarzem do tego przepisu (M. Chomiuk) „Jeżeli natomiast spółka nie ma żadnych zobowiązań, nie został wniesiony żaden wkład oraz nie ma majątku podlegającego podziałowi to ulega ona rozwiązaniu wraz z chwilą rozwiązania umowy spółki (art. 169 KSH).”. Rozumiemy więc, że nie ma potrzeby przeprowadzenia procesu likwidacji tej spółki, ponieważ należy ją (upraszczając) uznać za niebyłą i możemy założyć w S24 ponownie spółkę o tej samej firmie i tej samej umowie spółki?
  Pozdrawiam,
  Rafał

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: