Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Wzór uchwały o utworzeniu oddziału

Aneta Kułakowska21 listopada 2020Komentarze (0)

Po wpisie Jak utworzyć oddział spółki z o.o.? dostałam mnóstwo próśb o prosty wzór uchwały o utworzeniu oddziału. Postanowiłam prośby od razu spełnić. Zatem zapraszam.

Wzór uchwały o utworzeniu oddziału

Uchwała zarządu o utworzeniu oddziału

Jak zapewne już wiecie oddział spółki jest taką jednostką spółki, której siedziba znajduje się poza siedzibą spółki lub głównym miejscem wykonywania działalności. Pamiętajcie, że oddział może prowadzić działalność gospodarczą wyłącznie w zakresie przedmiotu działalności spółki. Nie ma zatem możliwości określić inny przedmiot działalności oddziału niż ten, który znajdziecie w umowie spółki. Nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów, zatem spółka może utworzyć więcej niż jeden oddział spółki.

Utworzenie oddziału jest czynnością przekraczającą zakres zwykłego zarządu, zatem wymagana jest uchwała zarządu podjęta bezwględną większością głosów. Uchwała powinna być podjęta jeżeli wszyscy członkowie zarządu zostali prawidłowo zawiadomieni o posiedzeniu zarządu. Pamiętajcie jednak, aby zajrzeć do umowy spółki, bowiem umowa może wprowadzać inne zasady podejmowania uchwał przez zarząd.

Warto też sprawdzić czy umowa spółki nie wymaga dodatkowo uchwały zgromadzenia wspólników na utworzenie oddziału. Czasem zdarzają się takie zapisy.

Wzór uchwały o utworzeniu oddziału

Poniżej zamieszczam prosty wzór uchwały zarządu o utworzeniu oddziału spółki. Możecie go odpowiednio dopasować. W uchwale określacie firmę (nazwę) oddziału, siedzibę i adres oddziału. Możecie też od razu wskazać osobę upoważnioną do prowadzenia spraw oddziału, a także wskazać  składniki majątku przekazane oddziałowi.

Uchwała nr ….

Zarządu Spółki pod firmą ABCD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie

z dnia  ………

w sprawie utworzenia oddziału Spółki

Zarząd Spółki pod firmą ABCD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie niniejszym:

  1. postanawia utworzyć oddział Spółki w Łodzi,
  2. oddział Spółki będzie działał pod firmą: ABCD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oddział w Łodzi,
  3. ustala adres oddziału Spółki na: 00-000 Łódź, ul. ……………

Uchwała została powzięta jednomyślnie w obecności wszystkich Członków Zarządu. Za uchwałą oddano 3 głosy, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie oddano.

Podpisy Członków Zarządu

…………………………………

**********************************************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również ebook Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Zawieszenie działalności spółki z o.o.

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Wznowienie działalności z urzędu

Jak utworzyć oddział spółki z o.o.?

Pytania w sprawie S24

O czym muszę pamiętać po sprzedaży udziałów?

Co jesli nie możemy dokonać wyłączenia wspólnika?

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: