Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Aneta Kułakowska15 lutego 2019Komentarze (0)

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu. Jak dokonać zmiany w KRS?

Nie planujemy w najbliższym czasie żadnych zmian w spółce, jednak zmienił się adres do doręczeń jednego z członków zarządu. W jaki sposób dokonać jego zmiany w KRS?

Dzisiaj kolejny wpis przygotowany na podstawie powtarzających się pytań Czytelników bloga.

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Zmiany, które weszły w marcu 2018 r. do ustawy o KRS, wprowadziły obowiązek składania do KRS informacji o adresie do doręczeń członków zarządu. Oznacza to, że składając po tej zmianie dokumenty z wpisem zmian do KRS należy pamiętać o dołączeniu oświadczeń członków zarządu o adresie do doręczeń. Jeśli jednak nie planujecie żadnych wpisów zmian to należy KRS o adresie poinformować najpóźniej do 15 września 2019 r.

Adres do doręczeń czyli jaki?

Ustawa nie wprowadza ograniczeń w zakresie samych adresów do doręczeń. Może to być adres wskazany dowolnie na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią. Należy jedynie pamiętać, że jeżeli adres do doręczeń znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej, należy wskazać pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Chodzi tak naprawdę o to, aby pod wskazanym adresem był zapewniony odbiór korespondencji. Tak więc wskazanym adresem do doręczeń może być również adres spółki.

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Należy również pamiętać o tym, aby poinformować KRS o każdej zmianie adresu do doręczeń. Jeśli chcecie poinformować KRS tylko i wyłącznie o zmianie adresu do doręczeń członka zarządu, to zgłoszenia tej zmiany do KRS nie dokonujecie jak zmiany wpisu w KRS, czyli nie załączacie oświadczenia o zmianie adresu do wniosku o wpis zmian. Nie wiem jaką inni mają praktykę w tym zakresie, ale ja przygotowuję krótkie pismo przewodnie, załączam podpisane oświadczenie członka zarządu o zmianie adresu do doręczeń i to wszystko. Zgłoszenie jedynie zmiany adresu nie podlega opłacie sądowej.

Pamiętajcie jednak, że od dnia 1 lipca 2021 r. wszystko robicie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Wnioski o wpis zmian nadal możecie składać poprzez S24, jeśli spółka została założona w S24 i nie zmieniła umowy spółki notarialnie.

Wzór oświadczenia o zmianie adresu do doręczeń

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór oświadczenia członka zarządu o zmianie adresu do doręczeń.

 

Warszawa, dnia …………………

 Oświadczenie członka zarządu o zmianie adresu do doręczeń

Ja niżej podpisany ………….. – Członek Zarządu w  spółce pod firmą ……….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………. oświadczam, że od dnia ……………… r. moim adresem do doręczeń jest: ……………………..

……………………………….

podpis Członka Zarządu

*********************************************************

#autopromocja #produktwłasny

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę po zmianie umowy spółki – zmiana siedziby.

Checklista po zmianie umowy spółki – zmiana siedziby

Zapraszam również do zapoznania się z poprzednimi wpisami na blogu:

Śmierć członka zarządu

Skuteczność zmiany umowy spółki

Tekst jednolity umowy spółki w KRS

Zmiana siedziby czy adresu spółki

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: