Prosicie o wzór uchwały o odwołaniu prokurenta oraz o przykładowy wzór wypełnienia formularza KRS ZL. O odwołaniu prokurenta już pisałam, więc zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z wpisem. Dzisiaj będzie krótki i praktyczny wpis na życzenie Czytelników.
Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta
Poniżej zamieszczam przykładowy wzór.
Uchwała nr ..
w sprawie odwołania prokurenta
Niniejszym Zarząd Spółki pod firmą ……… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………. z dniem podjęcia uchwały odwołuje Pana Jana Nowaka (Pesel ………………..) z funkcji prokurenta samoistnego.
Zarząd Spółki
Jak wypełnić wniosek po odwołaniu prokurenta?
Uchwałę już macie gotową. Zatem należałoby wniosek KRS o wpis zmiany. Zwracam uwagę, że od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze.
Zatem po odwołaniu musicie wypełnić elektronicznie wniosek o wpis zmiany w systemie. Wykreślacie bezpośrednio na wniosku odwołanego prokurenta i załączacie do wniosku dokument potwierdzający odwołanie.
Wniosek o wpis zmiany podpisuje elektronicznie zarząd zgodnie z reprezentacją. Zarząd może również upoważnić do złożenia wniosku do KRS radcę prawnego lub adwokata.
Pamiętajcie, że wszelkie załączniki, które składacie elektronicznie w formie skanu musicie przesłać w oryginale do KRS w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku. Nie musicie tego robić, jeśli wniosek składa radca prawny lub adwokat.
Po podpisaniu wniosku dokonujecie opłaty elektronicznie poprzez system, ewentualnie dokonujecie opłaty na konto bankowe Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Wówczas potwierdzenie opłaty dołączacie do wniosku jako załącznik.
Odwołanie prokurenta w S24
Niestety poprzez S24 nie odwołacie prokurenta. Jeśli więc założyliście spółkę przez S24 i powołaliście prokurenta, to możecie go odwołać a dokumenty do KRS złożyć w sposób opisany powyżej.
***********************************
#autopromocja #markawłasna
Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę założenie spółki z o.o. w S24 wraz ze wzorami dokumentów.
Kilka ostatnich wpisów blogowych:
Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu
Zmiana umowy spółki z o.o. w organizacji
Jak wznowić działalność spółki z o.o.?
Zapraszam również na blogi Likwidacja spółki z o.o. oraz Projekt spółka z o.o.
Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych
{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
Spółka z o.o. założona w S24 przez dwóch wspólników: 50%/50%. Zarząd jednoosobowy – pierwszy wspólnik. Prokurent samoistny – drugi wspólnik.
Zgromadzenie Wspólników chce podjąć uchwałę aby „drugi” wspólnik został Prezesem jako zarząd jednoosobowy. „pierwszy” wspólnik pozostanie bez funkcji – nie będzie ani w zarządzie, ani nie będzie prokurentem.
Czy trzeba najpierw „papierowo” odwołać porokurę, aby móc powołać „drugiego” jako zarząd jednoosobowy przez S24? Czy można to zrobić w ramach jednej opłaty?
Spółka z o.o. założona w s24. Dwóch wspólników. „Pierwszy” – jednoosobowy zarząd. „Drugi” – prokurent samoistny. Zgromadzenie wspólników chce podjąć uchwałę w której to prokurent – czyli: „Drugi” zostanie nowym jednoosobowym zarządem. „Pierwszy” wspólnik dotychczasowy zarząd, pozostanie od teraz bez żadnej funkcji w spółce.
Czy trzeba najpierw „papierowo” odwołać prokurenta aby móc go później elektronicznie przez S24 powołać na jednoosobowy zarząd? Czy można to zrobić jednorazowo elektronicznie w ramach jednej opłaty?
Panie Damianie,
moim zdaniem w ramach jednej opłaty może Pan to zrobić papierowo.
Dzień dobry,
mam pytanie; w jakim terminie należy zgłosić odwołanie prokurenta (łączna prokura).
Jeśli chodzi o zmianę umowy spółki jest na to 6 miesięcy. Czy w wypadku prokurenta też?
Co grozi zarządowi , jeśli się opóźni złożenie zmiany w KRS?
W marcu 2020 odwołałem prokurę przez S24, SR Poznań Nowe Miasto i Wilda – nie wiem jak inne. Dodaliśmy jako 'inne’ skan uchwały o odwołaniu z pokwitowaniem zapoznania się z nią przez prokurentów + podpisaliśmy profilami zaufanymi. Ogólnie czasem warto też załączać w 'inne’ ew. wyjaśnienia kiedy robimy dużo działań naraz jednym wpisem.
Panie DOminiku,
dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Ja niestety w tym zakresie nie mam pozytywnych. Oczywiście warto probować, jesli komuś się nie spieszy. Niestety w większości sądów jest z tym problem, a szkoda.
Właśnie udało się po raz drugi, SR dla Łodzi Śródmieścia. Wniosek złożony 24.06, dziś postanowienie. Teraz od 01 lipca wszystko ma być elektronicznie to zobaczymy, jeszcze po nowemu nie składałem.