Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Czy podaje się adres do doręczeń członków rady nadzorczej?

Aneta Kułakowska10 marca 20202 komentarze

Czy podaje się adres do doręczeń członków rady nadzorczej? – Pani Agata zwróciła się do mnie z takim pytaniem.

Nie bez powodu pojawiło się to pytanie. Myślę, że sporo z Was musiało uzupełniać braki w złożonej do KRS dokumentacji o adresy do doręczeń członków zarządu, prokururentów, a także wspólników którzy to najczęściej uprawnieni są do powołania zarządu. Dzisiaj o adresie do doręczeń, ale tym razem w odniesieniu do rady nadzorczej.

Zatem, czy składać adresy do doręczeń członków rady nadzorczej do KRS czy nie?  A to zależy.

Czy podaje się adres do doręczeń członków rady nadzorczej, rada nadzorcza, krs, członkowie rady nadzorczej, adresy członków rady nadzorczej, jak złożyć adresy członków rady nadzorczej,

Czy podaje się adres do doręczeń członków rady nadzorczej?

W zdecydowanej większości spółek z o.o. nie ma rad nadzorczych. W spółkach z o.o., w których kapitał zakładowy przekracza kwotę pół miliona złotych, a wspólników jest więcej niż 25, powinna być ustanowiona rada nadzorcza. Zamiast rady nadzorczej może być komisja rewizyjna, ale to jest w ogóle bardzo rzadko spotykane. Z kolei w innych spółkach rada nadzorcza może być, ale nie musi. Decyzja pozostaje w gestii wspólników.

W spółkach, w których rada nadzorcza już jest, bardzo często jest organem uprawnionym do powołania członków zarządu. Bez względu na to czy w umowie spółki są postanowienia, że rada nadzorcza powołuje wszystkich członków zarządu czy tylko część, to jest ona organem uprawnionym do ich powołania. Oznacza to, że jesteście zobowiązani przekazać do KRS adresy do doręczeń członków takiej właśnie rady nadzorczej. Nie dotyczy to tych spółek , w których rada nadzorcza jest, jednak nie ma żadnego wpływu na skład zarządu.

Jaki adres członka rady nadzorczej wskazać?

Wielokrotnie pisałam o tym, że ustawa o KRS nie wprowadza ograniczeń w zakresie samych adresów do doręczeń. Możecie zatem wskazać dowolny adres członka rady nadzorczej na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią. Pamiętajcie jedynie o tym, że jeżeli adres do doręczeń znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej, wskazujecie pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Zatem adresem do doręczeń może być również adres spółki czy numer skrytki pocztowej. Nie ma wymogu, aby to był adres zameldowania czy zamieszkania.

Wzór listy osób uprawnionych do powołania członków zarządu znajdziecie tutaj.

Złożenie wyłącznie samej listy osób uprawnionych do powołania członków zarządu czy jej aktualizacja nie wymaga składania wniosku o wpis zmian KRS Z3 i wnoszenia opłaty. Jeśli jednak składacie wniosek KRS Z3 wnosząc o wpis zmian to wówczas taka lista jest dodatkowym obowiązkowym załącznikiem, jeśli do tej pory go nie składaliście lub jeśli w międzyczasie zaszły jakieś zmiany.

**************

Ostatnie wpisy blogowe:

Kiedy nie mogę złożyć wniosku o wpis zmian w S24?

Wzór uchwały o odwołaniu prokurenta

Absolutorium nie wyklucza odpowiedzialności członka zarządu

Zmiana umowy spółki z o.o. w organizacji

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Basia 19 marca, 2020 o 09:31

co powinien zawierać dokument wskazujący dane osobowe członka Rady Nadzorczej

Odpowiedz

Aneta Kułakowska 20 marca, 2020 o 10:04

Pani Basiu,
imię, nazwisko i adres do doręczeń. Przesyłam link do wpisu, gdzie jest wzór: https://zarzadwspolcezoo.pl/adresy-osob-uprawnionych-do-powolania-zarzadu/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: