Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak złożyć oświadczenie o pokryciu kapitału spółki założonej w S24?

Aneta Kułakowska18 grudnia 2022Komentarze (1)

Jak złożyć oświadczenie o pokryciu kapitału spółki założonej w S24?

Po raz kolejny dostałam pytanie o złożenie oświadczenia o pokryciu kapitału załadowego. Na blogu znajdziecie wpis Kapitał nie został pokryty i co dalej? We wpisie znajdziecie m.in. wzór oświadczenia o pokryciu kapitału i treść pisma przewodniego do KRS. Do 30.06.2021 r. pismo do KRS wraz z oświadczeniem mogliście złożyć w KRS w formie papierowej. Od dnia 01.07.2021 r. złożenia brakującego oświadczenia możecie dokonać wyłącznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Nawet jeśli dotyczy to spółki z o.o. założonej w S24. S24 nie umożliwia Wam złożenia brakującego dokumentu. We wpisie znajdziecie krótką instrukcję. Zapraszam.

Jak złożyć oświadczenie o pokryciu kapitału spółki założonej w S24?

Jak złożyć oświadczenie o pokryciu kapitału spółki założonej w S24?

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do Portalu Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Jeśli nie macie konta to najpierw je załóżcie.

Następnie po zalogowaniu wybieracie „pisma”. Moim zdaniem spokojnie możecie wybrać „Pisma procesowe ogólne” lub „Pismo w sprawie”. Jeśli podajecie sygnaturę to podajcie sygnaturę z Postanowienia o rejestracji spółki w KRS. Ponieważ to na etapie rejestracji składacie oświadczenie o pokryciu kapitału zakładowego spółki.

Następnie wpisujecie KRS spółki i wyszukujecie spółkę. Dane powinny się same uzupełnić po wpisaniu KRS. Następnie wskazujecie spółkę, której dotyczy pismo oraz wybieracie właściwy Sąd KRS oraz sygnaturę.

Następnie sporządzacie pismo przewodnie, ewentualnie klikacie „Treść pisma znajduje się w załączniku”. Wówczas załączacie pismo jako załącznik. Załączacie podpisane przez cały zarząd oświadczenie. Możecie załączyć skan lub oświadczenie podpisane elektronicznie. Jeśli załączycie skan to w terminie 3 dni od wysłania skanu musicie wysłać oryginał do KRS.

Zapisujecie wersję roboczą pisma. Sprawdzacie i jeśli wszystko jest w porządku to podpisujecie. Wystarczy podpisanie zgodnie z reprezentacją.

Pismo nie podlega opłacie, więc jak dojdziecie do sposobu opłacania pisma to klikacie „nie dotyczy”. Następnie wysyłacie.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

****************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również ebooka Zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników. Wzory dokumentów z omówieniem

Zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników. Wzory dokumentów z omówieniem

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Czy zgromadzenie wspólników musi odbyć się w siedzibie spółki?

Uchwały zarządu spółki z o.o.

Praca wspólnika w umowie spółki z o.o.

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Joasia 6 czerwca, 2023 o 22:53

  Bardzo pomoce. Jestem bardzo wdzięczna. Gorąco dziękuję.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: