Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak zawiesić działalności spółki z o.o. po 1 lipca 2021 r.

Aneta Kułakowska01 września 2021Komentarze (0)

Jak zawiesić działalności spółki z o.o. po 1 lipca 2021 r.

Za sprawą pandemii temat zawieszenia działalności spółki z o.o. stał się bardzo popularny. Na blogu pojawiło się sporo wpisów w tym temacie. Możecie chociażby zajrzeć do wpisu O zawieszeniu działalności spółki z o.o. po raz kolejny, gdzie jest podsumowanie i linki do innych wpisów. Wpisy są aktualne poza sposobem złożenia wniosku do KRS, o którym napisałam poniżej.

W ostatnim czasie interesuje Was jednak to jak zmiany obowiązujące od 1 lipca 2021 r. wpłynęły na możliwość zawieszenia działalności spółki z o.o. Zatem dzisiejszym krótkim wpisem postaram się odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

Jak zawiesić działalności spółki z o.o. po 1 lipca 2021 r.

Jak zawiesić działalności spółki z o.o. po 1 lipca 2021 r.

Od 1 lipca 2021 r. możecie zawiesić działalność spółki wyłącznie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Aby zatem dokonać zawieszenia musicie założyć konto w zakładce e-formularze KRS. Po zalogowaniu przygotowujecie wniosek o zawieszenie w systemie i załączacie do niego uchwałę zarządu o zawieszeniu działalności spółki oraz oświadczenie zarządu o niezatrudnianiu pracowników. Załączniki możecie podpisać elektronicznie i załączyć do wniosku. Możecie też zrobić skan wersji papierowej dokumentów i załączyć do wniosku. Musicie jednak pamiętać, aby oryginały przesłać w terminie 3 dni od wysłania wniosku do KRS.

Wniosek o wpis zawieszenia działalności spółki nie podlega żadnej opłacie. System wpisuje jednak domyślnie opłatę 350 zł, jak od wniosku za wpis zmiany. Możecie dokonać edycji opłaty wpisując 1 grosz. Wniosek po podpisaniu elektronicznie i opłaceniu (1 grosz) wysyłacie poprzez system. W ciągu kilku sekund dostajecie powiadomienie wraz z sygnaturą sprawy.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również ebooka Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów wraz z omówieniem

Zawieszenie działalności spółki z o.o. Wzory dokumentów wraz z omówieniem

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Czy wniosek do KRS w Portalu Rejestrów Sądowych może złożyć pełnomocnik?

Jak załączyć formularz do wniosku w Portalu Rejestrów Sądowych?

Portal Rejestrów Sądowych

Jak założyć spółkę z o.o. (TOV) na Ukrainie i dlaczego warto pomyśleć o rozwoju firmy na ukraińskim rynku – wywiad z kijowskim prawnikiem Andrijem Popko

Czerwiec 2021 na blogu

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce akcyjnej

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: