Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Czy powołanie zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Aneta Kułakowska28 listopada 2019Komentarze (0)

Czy powołanie zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Dzisiaj naprawdę bardzo krótki wpis. W odpowiedzi na powtarzające się pytania Czytelników bloga.

Czy powołanie zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Czy powołanie zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Otóż, powołanie członków zarządu nie wymaga podjęcia uchwały w formie aktu notarialnego. Opieram to tylko i wyłącznie o przepisy k.s.h. Nie jestem jednak w stanie wypowiedzieć się co do zapisów konkretnej umowy spółki. Wspólnicy mają sporą dowolność w kreowaniu wielu rozwiązań w umowie, również tych związanych z powoływaniem członków zarządu.

Powyższe oznacza, że jeśli do swojej umowie spółki nie wprowadziliście bardziej restrykcyjnych wymagań co do sposobu i formy powołania członków zarządu to wystarczy Wam podjęcie uchwały w zwykłej formie pisemnej. W większości spółek z o.o. będzie to uchwała zgromadzenia wspólników czy wspólników. Nie oznacza to jednak, że nie możecie takiej uchwały podjąć, na przykład podczas zmiany umowy spółki czy dokonywania jakichkolwiek innych zmian wymagających dla swej ważności notarialnego protokołu zgromadzenia wspólników.

Powołanie zarządu  a system S24

Nie sposób nie wspomnieć o S24. W przypadku spółek założonych przez S24 możecie podjąć uchwałę o powołaniu członków zarządu poprzez system teleinformatyczny S24 w oparciu o dostępny wzór i poprzez podpisanie dokumentów elektronicznie. Jednak nawet w przypadku takiej spółki, nie jesteście zobligowani do podejmowania uchwały o powołaniu członków zarządu poprzez system S24. Założenie spółki w S24 nie wyłącza Wam możliwości podejmowania uchwał powołujących zarząd w formie zwykłej pisemnej.

Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonym na blogu ebookiem Powołanie do zarządu spółki z o.o. Powinien być dla Was pomocny podczas powoływania członków zarządu.

***************************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem spółki z o.o.

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam na ostatnie wpisy blogowe:

Czy spółka z o.o. składa sprawozdanie jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej?

Jak sporządzić tekst jednolity umowy spółki?

Po co podaje się adres do doręczeń?

Zapraszam również na blogi Likwidacja spółki z o.o. oraz Projekt spółka z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: