Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Założenie spółki z o.o. w S24

Aneta Kułakowska19 października 2020Komentarze (1)

Dzisiaj zapraszam Was do kolejnego wpisu o S24 – założenie społki z o.o. w S24. Jak się okazuje w praktyce wciąż nie wszyscy wiecie o jakich dokumentach trzeba pamiętać. A w związku z tym, że system nie jest intuicyjny i nie podpowiada przed wysłaniem wniosku, że są braki to otrzymujecie zarządzenie o zwrocie wniosku.

Założenie spółki z o.o. w S24

Założenie spółki z o.o. w S24

Jak uniknąć zwrotu wniosku o rejestrację spółki z o.o. w S24? Po pierwsze pamiętajcie o wszystkich załącznikach, a po drugie prawidłowo wypełnijcie wzory dokumentów.

Poniżej checklista dokumentów wymaganych, aby z sukcesem doprowadzić do końca założenie spółki z o.o. w S24 bez rady nadzorczej i prokurenta. Zatem model najczęściej przez Was wybierany.

Aby założyć spółkę w S24 musicie pamiętać o przygotowaniu następujących załączników:

  1. Umowa spółki
  2. Lista wspólników
  3. Oświadczenie o wniesieniu kapitału (zakładając, że został on wniesiony od razu po podpisaniu umowy spółki, a przed wysłaniem wniosku do KRS)
  4. Oświadczenie czy spółka jest cudzoziemcem
  5. Lista osób uprawnionych do powołania zarządu wraz z adresami do doręczeń
  6. Oświadczenia członków zarządu o adresach do doręczeń

Po podpisaniu załączników sporządzacie wniosek KRS_E1, podpisujecie go, opłacacie i wysyłacie do KRS. Zwracam uwagę, że trzech ostatnich dokumentów z listy nie znajdziecie we wzorach udostępnionych w S24. Musicie je zatem sporządzić samodzielnie i dołączyć jako dokumenty zewnętrzne. Wzory dokumentów znajdziecie na blogu. Poniżej zamieszczam tylko wzór oświadczenia czy spółka jest cudzoziemcem.

Na checkliście nie ma zgody członków zarządu na powołanie. Założyłam bowiem, że wniosek do KRS podpisuje cały zarząd spółki. Wówczas to nie ma obowiązku dodatkowo załączać zgody na powołanie.

Ponadto musicie pamiętać o tym, że załączniki wraz z wnioskiem podpisuje cały skład zarządu. Oczywiście poza umową spółki, którą podpisują wspólnicy. Jeśli oświadczenia członków zarządu o adresach do doręczeń są na jednym dokumencie to ten dokument również podpisuje cały zarządu.

Wzór oświadczenie czy spółka jest cudzoziemcem

Poniżej przykładowy wzór oświadczenia czy spółka jest cudzoziemcem w 2 wersjach. Jeśli spółka jest cudzoziemcem to oczywiście wybieracie drugi wzór. Jeśli jednak spółka jest właścicielem lub wieczystym użytkownikiem nieruchomości położonych na terytorium Rzeczypospolitej  Polskiej to wówczas skorygujcie drugie oświadczenie.

Wzór 1

Oświadczenie Zarządu Spółki

……… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w ………….

Oświadczamy niniejszym, iż Spółka pod firmą ………… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………. nie jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Zarząd Spółki

Wzór 2

Oświadczenie Zarządu Spółki

……… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w ………….

Oświadczamy niniejszym, iż Spółka pod firmą ………… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w …………. jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Spółka nie jest właścicielem lub wieczystym użytkownikiem nieruchomości położonych na terytorium Rzeczypospolitej  Polskiej.

Zarząd Spółki

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę po sprzedaży udziałów oraz zmianie w zarządzie i adresie spółki z o.o.

Checklista po sprzedaży udziałów oraz zmianie w zarządzie i adresie spółki z o.o.

Kilka ostatnich wpisów blogowych:

Zwrot w S24 po sprzedaży udziałów

Prokurent podczas likwidacji spółki z o.o.

Zgoda zgromadzenia wspólników na sprzedaż udziałów

S24 zwrot wniosku

Śmierć wspólnika

Zapraszam również na bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Dymitr 22 października, 2020 o 20:33

Witam serdecznie!
Pani Aneto po-pierwsze, dzięki za fachową i przydatną w praktyce informację. Dostałem wczoraj zwrot wniosku, sporządzonego w s24 z uwagi na niedołącznenie trzech dokumentów: oświadzenia czy jest cudzoziecem, listy osób, listy członków zarządu z adresami…Myślałem na poczatku że przez pomyłkę nie załączyłem. Ale jednak sprawdziłem i w systemie te wszystkie dokumenty widnieją się jako załączone do wniosku (skany podpisane przez e-Puap). Pytanie brzmi – czy referendarz nie widzi tych dokumentów, czy chce papierowe oryginały w ciągu 7 dni? Ale tak bym chyba napisał … Bo przez system już nie dołączę…I nie widzę opcji wysłania korespondencji przez system…A dzwonienie z próbą wyjaśnienienia chyba nic nie da, chociaż bedę jutro próbował…Z góry dziekuję i pozdrawiam, Dymitr.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: