Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Odwołanie członka zarządu w S24

Aneta Kułakowska16 maja 20213 komentarze

Tym razem odwołanie członka zarządu w S24. Ostatnie 2 wpisy Odwołanie członka zarządu spółki z o.o. i Odwołanie członka zarządu a wpis w KRS poświęciłam odwołaniu i obiecałam, że pojawi się ich więcej. Zresztą o to prosiliście.

Odwołanie członka zarządu w S24

Odwołanie członka zarządu w S24

Jeśli Wasza spółka z o.o. została założona w S24 to możecie skorzystać z możliwości odwołania członka zarządu bezpośrednio poprzez system S24. Zatem możecie skorzystać ze wzoru dokumentu dostępnego w S24 jeśli chodzi o odwołanie, a także przygotować i wysłać wniosek do KRS o zmianę wpisu.

Jeśli wspólnicy zdecydowali się na odwołanie członka zarządu powinni podjąć uchwałę o zmianie zarządu spółki z o.o., która jest dostępna we wzorach w S24. Uzupełniacie wzór wpisując odwołanego członka zarządu, zaznaczacie datę odwołania i sposób głosowania za uchwałą. Następnie wszyscy wspólnicy podpisują się elektronicznie pod uchwałą.

Wniosek o wpis zmian w KRS

Po sporządzeniu i podpisaniu uchwały, sporządzacie wniosek o wpis zmian KRS_ZEL3. Musicie na nim m.in. zaznaczyć wykreślenie odwołanego członka zarządu. Załączacie do niego sporządzony załącznik (uchwałę), podpisujecie wniosek, opłacacie (300 zł) i wysyłacie do KRS.

Gotowy wniosek podpisuje elektronicznie aktualny zarząd zgodnie z reprezentacją, ewentualnie prokurent czy prokurenci zgodnie z reprezentacją.

Musicie pamiętać jednak o tym, że w przypadku odwołania jedynego członka zarządu, należy powołać kogoś na jego miejsce. W przeciwnym wypadku KRS dokona zwrotu wniosku, ewentualnie wezwie Was do przedłożenia dokumentów potwierdzających powołanie nowego członka zarządu. W praktyce zależy to od sądu. Spotkałam się zarówno ze zwrotem, jak i wezwaniem do uzupełnienia braków.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem spółki z o.o.

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Odwołanie członka zarządu a wpis w KRS

Odwołanie członka zarządu w spółce z o.o.

Obowiązki rady nadzorczej po zakończeniu roku obrotowego

Kto może zwołać zwyczajne zgromadzenie wspólników?

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Paweł 26 lipca, 2022 o 13:11

  Szanowna Pani Mecenas.

  Założyliśmy sp. z o.o. w systemie s24. Członek zarządu złożył skuteczną rezygnację z pełnienia funkcji. W jaki sposób załączyć dokument o rezygnacji do systemu. Kto powinien go podpisać elektronicznie ?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 26 lipca, 2022 o 17:04

  Panie Pawle,
  należy złożyć wniosek o wpis zmiany do KRS poprzez system Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Na blogu znajdzie Pan wpisy w tym zakresie. Wniosek podpisuje zarząd zgodnie z reprezentacją.

  Odpowiedz

  Tomasz 26 stycznia, 2023 o 15:07

  Szanowna Pani Mecenas,
  Napisała Pani, że uchwałę o zmianie zarządu spółki z o.o., podpisują elektronicznie wszyscy wspólnicy. Zgodnie z KSH, do podjęcia takiej uchwały, potrzebna jest bezwzględna większość głosów.
  W związku z tym – czy robiąc zmianę zarządu w S24 wystarczy, że uchwałę o zmianie zarządu podpiszą elektronicznie wspólnicy posiadający razem bezwzględną większość głosów ?
  Pozdrawiam
  Tomasz Szymanowski

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: