Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Kto podpisuje wniosek KRS po zmianie zarządu?

Aneta Kułakowska14 stycznia 2020Komentarze (1)

Kto podpisuje wniosek KRS po zmianie zarządu?

Tym razem pytanie od Czytelniczki mojego bloga Ani.

Nie zamierzam się rozpisywać na temat odwołania i powołania członków zarządu. Na blogu znajdziecie liczne wpisy poświęcone zmianom w zarządzie. Chciałabym jedynie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Ania nie była pewna kto podpisuje wniosek KRS po zmianie zarządu. Kto po odwołaniu prezesa zarządu i powołaniu nowego prezesa zarządu składa wniosek w KRS? Czy wniosek składa poprzedni czy nowopowołany prezes zarządu? Który z nich podpisuje się pod dokumentami do KRS o wpis zmian w zarządzie spółki?

Kto podpisuje wniosek KRS po zmianie zarządu?

Kto podpisuje wniosek KRS po zmianie zarządu?

Zasada jest taka, że wniosek do KRS, jak i załączone do niego formularze podpisuje aktualny na dzień sporządzenia wniosku KRS Z3 zarząd spółki. Jeśli więc w Waszych spółkach doszło do odwołania członków zarządu, a powołano nowy skład zarządu to nowy skład zarządu ma nie tylko uprawnienie, ale przede wszystkim obowiązek sporządzić i złożyć dokumenty do KRS wnioskując o wpis zmian w zarządzie. „Stary skład zarządu” wraz z dniem jego odwołania traci wszelkie uprawnienia do reprezentacji spółki, w tym możliwość sporządzenia w imieniu spółki wniosku KRS Z3 do KRS.

Jakie zmiany od 1 lipca 2021 r.?

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia wniosku w formie papierowej do KRS. Dotyczy to również załączników do wniosku, w tym gotowych wzorów formularzy. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze. Ewentualnie poprzez S24, jeśli spółka została założona w S24 i nie zmieniła umowy spółki notarialnie.

*********************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. Obowiązki spółki z o.o. po zakończeniu roku obrotowego.

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o.

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Czy data wpisu członka zarządu w KRS decyduje o jego odpowiedzialności?

W czym Wam moge pomóc?

Czy powołanie członków zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Czy tymczasowe aresztowanie zwalnia członka zarządu z odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe spółki? Wywiad z adwokatem Mateuszem Szymkowiakiem

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o. oraz bloga Zarząd w spółce akcyjnej

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Marysia 10 września, 2020 o 15:44

  Dzień dobry,
  a jak nie ma nowego zarządu? Tylko odwołanie starego?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: