Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Kto podpisuje KRS Z3 po zmianie zarządu?

Aneta Kułakowska14 stycznia 2020Komentarze (0)

Dawno nie było nowego wpisu. Plan na ten rok mam bardzo ambitny. Możecie zatem liczyć na sporą dawkę wiedzy praktycznej. Ilość pytań od Was rośnie w szalonym tempie i domaga się wpisów na bloga. Poza tym zgromadziłam naprawdę ogromną listę bardzo ciekawych tematów, które tylko czekają na swój debiut na blogu. W Nowym Roku naprawdę liczę, że uda mi się większośc z listy odhaczyć 🙂 Tym bardziej, że to ucieszy bardzo wielu a Was.

Tym razem pytanie od Czytelniczki mojego bloga Ani:

Kto podpisuje KRS Z3 po zmianie zarządu?

Nie zamierzam się rozpisywać na temat odwołania i powołania członków zarządu. Na blogu znajdziecie liczne wpisy poświęcone zmianom w zarządzie. Chciałabym jedynie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Ania nie była pewna kto po zmianach w zarządzie może złożyć wniosek KRS Z3 o wpis zmian w zarządzie. Kto po odwołaniu prezesa zarządu i powołaniu nowego prezesa zarządu składa wniosek w KRS? Czy wniosek składa poprzedni czy nowopowołany prezes zarządu? Który z nich podpisuje się pod dokumentami do KRS o wpis zmian w zarządzie spółki?

Kto podpisuje KRS Z3 po zmianie zarządu

Kto podpisuje KRS Z3 po zmianie zarządu?

Zasada jest taka, że wniosek do KRS, jak i załączone do niego formularze podpisuje aktualny na dzień sporządzenia wniosku KRS Z3 zarząd spółki. Jeśli więc w Waszych spółkach doszło do odwołania członków zarządu, a powołano nowy skład zarządu to nowy skład zarządu ma nie tylko uprawnienie, ale przede wszystkim obowiązek sporządzić i złożyć dokumenty do KRS wnioskując o wpis zmian w zarządzie. „Stary skład zarządu” wraz z dniem jego odwołania traci wszelkie uprawnienia do reprezentacji spółki, w tym możliwość sporządzenia w imieniu spółki wniosku KRS Z3 do KRS.

Z kolei jesli chodzi o samą techniczną czynność złożenia dokumentów w KRS to może to zrobić każdy, nie musi dokumentów w KRS składać osobiście członek zarządu. Może to zrobić pracownik, były członek zarządu, kurier, a także taki wniosek możecie wysłać pocztą poleconą.

 

***

Zapraszam Was również do drugiego bloga: Zarząd w spółce akcyjnej

Moje ostatnie wpisy blogowe:

Czy data wpisu członka zarządu w KRS decyduje o jego odpowiedzialności?

W czym Wam moge pomóc?

Czy powołanie członków zarządu wymaga uchwały notarialnej?

Czy tymczasowe aresztowanie zwalnia członka zarządu z odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe spółki? Wywiad z adwokatem Mateuszem Szymkowiakiem

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: