Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak poradzić sobie z błędem w S24?

Aneta Kułakowska22 maja 20223 komentarze

Jak poradzić sobie z błędem w S24?

Podczas próby podpisania pojawia się taka informacja: Ze względu na błąd: nie można modyfikować dokumentów w innym statusie niż roboczy, informacje o osobach podpisujących sa niedostępne.

Nie będę dzisiaj pisać o wszystkich możliwych błędach w S24. Tak naprawdę napiszę o jednym, o który w ostatnim tygodniu zapytały aż trzy osoby. Zatem do dzieła.

Jak poradzić sobie z błędem w S24?

Jak poradzić sobie z błędem w S24?

S24 wielu osobom sprawia mnóstwo problemów. Jeden z nich pojawia się podczas próby podpisania dokumentu zewnętrznego przez drugą lub kolejną osobę.

Jak to wygląda?

Na przykład przygotowujecie dokument zewnętrzny, który mają podpisać dwaj członkowie zarządu. Wprowadzacie dokument do S24 i dokonujecie wyboru osób, które mają go podpisać. Następnie pierwsza z osób podpisuje dokument. Do tego momentu wszystko jest ok. Niestety podczas próby podpisania dokumentu przez drugą osobę pojawia się następujący komunikat:

Ze względu na błąd: nie można modyfikować dokumentów w innym statusie niż roboczy, informacje o osobach podpisujących są niedostępne.

Co zatem z tym zrobić w przypadku, kiedy dokument muszą podpisać przynajmniej dwie osoby? Zaproponuję Wam swoje rozwiązanie. Nie wiem czy takie rozwiązanie proponują na infolinii, ale ja takie stosuję w praktyce.

Propozycja rozwiązania

Zatem w przypadku, kiedy pojawia się w/w błąd podczas próby podpisania dokumentu zewnętrznego, usuwam dokument z systemu. Następnie ponownie wprowadzam go do systemu, ale po modyfikacji. Tworzę dwa takie same dokumenty, ale na każdym wpisuję inną osobę podpisującą. Wprowadzam takie dokumenty do systemu, wybieram dla każdego dokumentu jedną osobę podpisującą. Unikam wówczas błędu w momencie, kiedy jeden dokument ma podpisać druga osoba. W rezultacie na dokumencie o tej samej treści mam w sumie dwa wymagane podpisy.

O tym jak podpisać dokument zewnętrzny pisałam we wpisie Jak załączyć dokument zewnętrzny w S24?

Ebook Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. II wydanie

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. 

Przypominam, że dzisiaj jest ostatni dzień na nabycie II wydania ebooka Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. w promocyjnej cenie 69 zł. Potem będzie w sprzedaży w cenie 89 zł. Z kolei do dnia 31 maja 2022 r. w promocji są inne dwa produkty: Wzór sprawozdania zarządu z działalności spółki z o.o. oraz Zwołanie zwyczajnego zgromadzenia wspólników. Wzory dokumentów z omówieniem.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem spółki z o.o.

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami

W jakiej formie sporządzić sprawozdanie z działalności?

Kiedy wspólnik może otrzymać zaliczkę na poczet dywidendy?

Jakie mogą być konsekwencje niezłożenia sprawozdania finansowego do KRS?

Zmiana terminu na sporządzenie sprawozdania finansowego za 2021 rok

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Roman 23 maja, 2022 o 17:08

  Co do błędu przy podpisywaniu umowy w s24. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki sam błąd pojawi się przy podpisywaniu zgłoszenia do KRS przez system Portal Rejestrów Sądowych (dla umów spisanych u notariusza)- ja taką właśnie mam. Ja dzisiaj wypróbuję inne rozwiązanie (niż Pani proponuje) i go chyba polecam: otwieramy dokument (oczywiście) o statusie roboczy i tam pojawia się wybór podpisz albo podaj (innemu) do podpisu. Proponuję taką metodę: podpisujemy, a następnie od razu wykonujemy czynność : zapisz wersję roboczą! Program powinien zapisać pierwszy podpis, więc otwieramy wniosek – klikamy pokaż/edytuj wniosek – jeśli jest już pierwszy podpis, zamykamy podgląd i znowu otwieramy wniosek do podpisu: podpisuje się DRUGA osoba i znowu zapisujemy wersję roboczą. TYM samym mamy jeden wniosek podpisany przez dwie osoby, gotowy do wysyłki do sądu rejestrowego. Aby nie było tak pięknie, w moim przypadku Portal Rejestrów Sądowych wskutek awarii (konserwacja systemu) wciągnął mój niepodpisany wniosek i wysłał do sądu. Sąd dzisiaj wniosek oczywiście odrzucił.

  Odpowiedz

  Piotr 24 maja, 2022 o 18:13

  Witam,
  Też miałem ten sam błąd. Udało się prosto, wystarczyło w tym samym czasie rozpocząć podpisywanie przez obie osoby. Co prawda po podpisaniu błąd nadal jest (w podglądzie zakładki podpisy) ale dokument ma status podpisany.
  Dokument wysłany do sądu, sąd go nie odrzucił zatem wyszło ok.
  Powodzenia.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 25 maja, 2022 o 10:30

  Panie Piotrze,
  dziękuję za cenny komentarz.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: