Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Czy można wycofać wniosek z KRS?

Aneta Kułakowska24 października 20214 komentarze

Dopiero po wysłaniu wniosku trafiłam na Pani wpis na blogu i już wiem, że nie załączyłam wszystkich dokumentów. Czy można wycofać wniosek z KRS?

Zakładam, że mieliście już do czynienia z podobną sytuacją. Po złożeniu wniosku w KRS okazywało się, że nieprawidłowo wypełniliście sam wniosek. Ewentualnie nie załączyliście wszystkich wymaganych załączników. Podpowiem dzisiaj co możecie w takiej sytuacji zrobić.

Czy można wycofać wniosek z KRS?

Czy można wycofać wniosek z KRS?

Bez względu na to czy złożony wniosek dotyczy rejestracji spółki z o.o. w KRS czy wpisu zmian w KRS to macie możliwość cofnięcia takiego wniosku.

Procedura nie jest skomplikowana i nie podlega żadnym opłatom.

Zatem po zorientowaniu się, że wniosek wypełniliście nieprawidłowo czy nie załączyliście do niego wszystkich załączników to możecie cofnąć wniosek.

Jedynym terminem, do którego możecie to zrobić jest rozpatrzenie Waszego wniosku przez KRS. Jak się domyślacie dość trudno to ustalić, więc należałoby pismo o cofnięciu wniosku złożyć jak najszybciej.

Jeśli wcześniej KRS zwróci wniosek to najwyżej stracicie 30 zł. A jeśli rozpatrzy go merytorycznie i oddali to stracicie całą opłatę sądową, a zatem odpowiednio 200 zł, 250 zł lub 500 zł podczas rejestracji.

Aktualnie pismo o cofnięcie wniosku możecie złożyć poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Nawet jeśli cofacie wniosek złożony w S24. Musicie jedynie założyć tam swoje konto, jeśli do tej pory go nie założyliście. Po założeniu konta i po zalogowaniu, pismo  składacie jako „pismo w sprawie”.

Wzór pisma o cofnięcie wniosku

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór pisma o cofnięcie wniosku. Sygnaturę złożonego wniosku znajdziecie w „powiadomieniach” w Portalu Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS.

Z kolei sygnaturę w S24 znajdziecie w zakładce „Korespondencja”. Pismo możecie wcześniej sporządzić, podpisać najlepiej elektronicznie i dodać jako załącznik.

Możecie też pismo przygotować bezpośrednio w Portalu Rejestrów Sądowych. Pismo składa zarząd lub prokurent zgodnie z reprezentacją, ewentualnie upoważniony adwokat lub radca prawny.

…………………………, dnia ……… roku

……………… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w ………………….

Adres: …………………..

KRS ……………….

Sąd Rejonowy w …………

…. Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

sygn. akt …………..

PISMO

Działając w imieniu Spółki pod firmą …………spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w ……… w związku ze złożeniem przez Spółkę w dniu …..r. Wniosku o wpis zmian z brakami, niniejszym cofamy wniosek Spółki złożony w dniu …………. r. pod sygn. akt ……………

Wobec powyższego wnosimy jednocześnie o zwrot opłaty sądowej oraz opłaty za publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w kwocie …………… zł na poniżej wskazane konto bankowe Spółki: …………………………

……………………..

podpis

*********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę rejestracja spółki z o.o. w S24 po zwrocie wniosku wraz ze wzorami dokumentów

Checklista rejestracja spółki z o.o. w S24 po zwrocie wniosku wraz ze wzorami dokumentów

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Uzupełnienie braków wniosku o rejestrację spółki w S24 po jego zwrocie

Czy praca wspólnika może być wkładem na poczet kapitału zakładowego spółki z o.o.?

5 najczęściej występujących błędów w protokołach zwyczajnych zgromadzeń wspólników

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Michał 9 marca, 2022 o 13:39

  Panie Mecenas,

  czy po cofnięciu wniosku (złożonego przez S24) o wpis dotyczący sprzedaży udziałów sp. z o.o., możliwe będzie ponowne wykorzystanie umowy sprzedaży udziałów załączonej do pierwotnego wniosku lub powołanie się na nią w piśmie przewodnim do nowego wniosku?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 9 marca, 2022 o 18:35

  Panie Michale,
  nie można załączyć umowy do kolejnego wniosku, ale można zawnioskować o jej załączenie do wniosku w piśmie.

  Odpowiedz

  Piotr 27 sierpnia, 2022 o 14:09

  Panie Mecenas,

  czy po cofnięciu wniosku (złożonego przez S24) o wpis dotyczący sprzedaży udziałów sp. z o.o., możliwe będzie ponowne złożenie wniosku o wpis przez S24?

  Odpowiedz

  Paulina 6 października, 2022 o 09:01

  Dzień dobry Pani Mecenas,

  Dziękuję za bardzo ciekawy artykuł.

  Czy Pani zdaniem w tym piśmie o cofnięciu wniosku można by było też wnieść o zaliczenie wcześniej wniesionych opłat na poczet kolejnego wniosku, który zostanie złożony zamiast tego cofniętego?

  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: