To tylko jedno z wielu pytań, które otrzymałam w tym tygodniu o uzupełnienie braków wniosku o rejestrację spółki w S24 po jego zwrocie:
Złożyłem wniosek o rejestrację spółki z o.o. za pośrednictwem S24, jednak został on zwrócony. Powodem zwrotu wniosku było niedołączenie oświadczenia prokurenta obejmującego jego zgodę na powołanie wraz z adresem do doręczeń. Przygotowałem takie pismo, jednak nie wiem, w którym dokładnie miejscu mam wczytać taki dokument.
Uzupełnienie braków wniosku o rejestrację spółki w S24 po jego zwrocie
Nie ma dnia, abym nie dostała pytania o zwrot wniosku w S24. Tym razem pytanie dotyczy zwrotu wniosku o rejestrację spółki w S24. Zwykle po otrzymaniu takiego maila odsyłam do bloga. Na blogu jest już sporo wpisów w temacie S24 i zwrotu wniosku. Tym razem mogę zrobić tak samo.
W temacie zwrotu wniosku o rejestrację spółki z o.o. w S24 na blogu znajdziecie wciąż aktualny wpis Zwrot wniosku po rejestracji spółki z o.o. w S24.
Dla Waszej wygody zatem powtórzę ponownie, iż po zwrocie wniosku w S24 nie macie możliwości edycji wniosku, korekty, naprawy czy uzupełnienia po jego wysłaniu. Rejestrując spółkę wszystkie dokumenty składacie wyłącznie za pośrednictwem S24. Jeśli zatem KRS dokona zwrotu wniosku to powtarzacie całą procedurę rejestracji spółki w S24 uzupełniając od razu wylistowane przez KRS braki. Pamiętajcie, że zdarza się, że KRS skupi się na najważniejszych powodach zwrotu, a zatem nie wspomni o wszystkich brakach we wniosku czy załącznikach.
Ponowny wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS
Zatem po zwrocie wniosku o rejestrację spółki w S24, składacie nowy wniosek o rejestrację spółki wraz z nową umową spółki. Nie zrobicie tego w profilu spółki, której wniosek KRS zwrócił. Zatem na swoim koncie w S24 musicie „dodać przedsiębiorstwo” i stworzyć nowy profil spółki. W nowym profilu od nowa sporządzacie wszystkie dokumenty, a potem ponownie dokonujecie opłaty i wysyłacie wniosek. Spółka może mieć tą samą firmę (nazwę) co poprzednia.
Wniosek o zwrot opłaty do KRS
Nie macie możliwości zawnioskować o zaliczenie poprzednio wniesionej opłaty do nowego wniosku. Zatem składacie do KRS wniosek o zwrot opłaty. Podajecie sygnaturę sprawy, imię i nazwisko osoby która dokonała opłaty oraz jej numer konta bankowego. Wzór wniosku znajdziecie na blogu po lewej stronie. Wniosek składacie poprzez S24 przy okazji składania ponownie wniosku o rejestrację spółki jako dokument zewnętrzny. Wniosek o zwrot możecie również złożyć elektronicznie w Portalu Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Musicie jedynie założyć tam swoje konto, jeśli do tej pory go nie założyliście.
Mam nadzieję, że pomogłam 🙂
**********************************************
#autopromocja #markawłasna
Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę rejestracja spółki z o.o. w S24 po zwrocie wniosku wraz ze wzorami dokumentów
Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:
Czy praca wspólnika może być wkładem na poczet kapitału zakładowego spółki z o.o.?
5 najczęściej występujących błędów w protokołach zwyczajnych zgromadzeń wspólników
Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2020 rok
Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.
Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }