Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów

Aneta Kułakowska04 kwietnia 20182 komentarze

Czytelniku, dzisiejszym krótkim wpisem Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów chciałabym odpowiedzieć na powtarzające się pytania dotyczące adresu członka zarządu po zmianie przepisów od dnia 15 marca br.

Jeśli śledzisz moje wpisy na blogu, to może pamiętasz wpis Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS? W sporej części wciąż jest aktualny, więc skupię się tylko na tym co się zmieniło w tym zakresie.

 

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów

Do tej pory brak było wyraźnego wskazania jakiego adresu dotyczy przepis zobowiązujący do zgłoszenia adresu członka zarządu spółki z o.o. do KRS. W ślad za doktryną wskazywano, że chodzi o adres zamieszkania członka zarządu.

Po nowelizacji przepisów od dnia 15 marca 2018 r. treść w art. 19a ust. 5 ustawy o KRS wyraźnie wskazuje, iż do każdego wniosku o wpis członków zarządu do KRS należy załączyć ich adresy do doręczeń. A w przypadku zmiany tego adresu należy dokonać zgłoszenia zmiany adresu do KRS. A co istotne, samo zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu do KRS jest wolne od opłaty sądowej.

Art. 19a ust. 5 ustawy o KRS

Do wniosku o wpis osób reprezentujących podmiot wpisany do Rejestru, likwidatorów i prokurentów należy dołączyć oświadczenia tych osób obejmujące zgodę na ich powołanie oraz ich adresy do doręczeń.(…)

 

Musisz jednak pamiętać, że spółka z o.o. będzie miała obowiązek uzupełnić dane o adres członka zarządu do doręczeń wraz z pierwszym wnioskiem składanym do KRS, nie później jednak niż w ciągu 18 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji.

Czytelniku, liczę że przynajmniej w zakresie zmian dotyczących adresu członka zarządu w spółce z o.o. rozwiałam Twoje wątpliwości.

 

*****

Koniecznie zapoznaj się z wpisem:

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS

Wzór podpisu członka zarządu

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki z o.o.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Michał Kwiecień 23, 2018 o 17:39

Pani Mecenas,

przepis mówi o “oświadczeniu”. Czy mam przez to rozumieć, że chodzi o pisemne oświadczenie, złożone osobno przez każdego z nowych członków zarządu (po zmianie zarządu) ze wskazaniem adresu i zgodą na powołanie, zamiast listy zarządu z adresami jego członków (podpisanej / niepodpisanej przez zarząd)? W przypadku pierwszego wniosku (brak zmiany składu zarządu) zgłaszam natomiast oświadczenie wyłącznie dotyczące aktualnego adresu do doręczeń?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska Kwiecień 25, 2018 o 07:55

Szanowny Panie Michale,
oświadczenie dotyczy zgody na powołanie. Co do listy członków zarządu z adresami to właściwie poza zmianą adresu na adres do doręczeń, sama forma się nie zmienia.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: