Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak pobrać odpis z KRS?

Aneta Kułakowska12 lutego 2020Komentarze (1)

Doświadczeni członkowie zarządów spółek z o.o. pewnie się uśmiechną na ten wpis. Ja jednak się nie śmieję. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wiem jak wiele członków zarządów spółek nie ma pojęcia o tym, że wystarczy dostęp do internetu i w każdej chwili można pobrać odpis z KRS. Czy to odpis z KRS swojej spółki, spółki klienta czy spółki kontrahenta. Nie mają pojęcia o tym, że wydruk informacji pobranej z KRS posiada moc dokumentu pomimo braku podpisu i pieczęci. I może nie zdecydowałabym się na taki wpis, gdybym raptem w trakcie jednego tygodnia nie musiała wyjaśniać tego kilku osobom, które w spółka z o.o. działają od lat.

Jak pobrać odpis z KRS

Jak pobrać odpis z KRS?

Zamieszczam instrukcję jak pobrać odpis z KRS w 7 krokach.

 1. Wejdź na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości 
 2. Kliknij pod czerwonym kwadratem z napisem KRAJOWY REJESTR SĄDOWY – Wyszukiwarka KRS
 3. Kliknij w kwadracik Przedsiębiorcy (tego będziesz pewnie używał najczęściej)
 4. Wpisz numer KRS, a jak nie znasz to możesz wpisać dowolnie inne dane które znasz (jeśli znasz numer KRS, NIP albo REGON to wystarczy, że wypełnisz jedno z nich)
 5. Następnie potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij SZUKAJ
 6. Jak pojawi się wybrana spółka to kliknij po prawej stronie WYŚWIETL
 7. Pojawia się skrócona informacja na temat spółki, schodzisz w dół strony i wedle uznania wybierasz POBIERZ WYDRUK INFORMACJI PEŁNYCH lub POBIERZ WYDRUK INFORMACJI AKTUALNYCH (zapewne ten drugi wybierzesz znacznie częściej). Tym sposobem wygenerujesz w pdf informacje o dowolnym wpisanym w KRS podmiocie, czyli odpis pełen z KRS lub odpis aktualny z KRS.

Teraz możesz go przejrzeć, a także wydrukować. I to wszystko. I jakie to szybkie i proste. Prawda?

Dzięki informacjom tam zawartym możesz sprawdzić kontrahenta przed podpisaniem umowy, a szczególnie osoby które kontrahenta reprezentują, a także sam sposób reprezentacji. Możesz również sprawdzić swoją spółkę. Na przykład czy KRS dokonał już wpisu zmiany, o którą wnioskowałeś. Informacja pojawia się w dniu wpisu zmiany w KRS i nie musisz już czekać na doręczenie postanowienia KRS o wpisie.

*****************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę sprzedaż udziałów, zmiany w zarządzie oraz zmiana adresu spółki z o.o. w S24.

Checklista sprzedaż udziałów, zmiany w zarządzie oraz zmiana adresu spółki z o.o. w S24

Ostatnie wpisy:

Wpis zmiany nazwiska członka zarządu do KRS

Czy zbycie udziałów wymaga zmiany umowy spólki?

Założenie spółki z o.o. w S24. Braki w dokumentacji.

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Zbigniew 3 marca, 2020 o 17:11

  Dzień dobry Pani ! Bardzo spodobała mi się Pani strona, to więcej niż blog. Masa cennych informacji. Chciałbym jednak dodać problem, z którym zetknąłem się sam i byłem mocno zbulwersowany wymuszonym przez rozwiązania „systemowe” sposobem jego załatwienia.
  Otóż chodzi o wypis z rejestru KRS potwierdzony pieczęcią. Wypis taki potrzebny jest do przeprowadzania decyzji wymagających uwierzytelnienia za granicą, np. powołanie przedstawicielstwa , itd. Aby otrzymać wypis z rejestru z pieczęcią sądową trzeba złożyć zamówienie online, które realizowane jest przez jakąś dziwną spółkę z Sosnowca! Oczywiście to kosztuje dodatkowo i trwa trochę czasu- może być wysłane kurierem- warunek – opłacenie całości z góry. Jest to moim zdaniem utrudnienie, szczególnie dla spółek mających siedzibę w miejscu siedziby sądu rejestrowego. A jak Pani uważa? A może coś się zmieniło w tym zakresie? Za chwilę znów będę musiał załatwić taki wypis i już się zżymam na tę sytuację. Pozdrawiam serdecznie, Zbigniew Kotowski

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: