Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Czy można złożyć czynny żal do CRBR?

Aneta Kułakowska23 sierpnia 2020Komentarze (0)

Pytacie: Czy można złożyć czynny żal do CRBR?

Nie wszyscy zdążyli na czas z dokonaniem zgłoszenia beneficjenta rzeczywistego do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Ostatnio nie dziwią mnie już żadne pytania. Dzisiaj więc w odpowiedzi na pytania Czytelników bloga zapraszam Was na krótki wpis.

Czy można złożyć czynny żal do CRBR

Czy można złożyć czynny żal do CRBR?

W związku z tym, że były zakłócenia w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego obsługującego CRBR, termin na zgłoszenie przez spółki zarejestrowane w KRS przed dniem 13 października 2019 r. upłynął 17 lipca 2020 r. Czasu wystąpienia zakłóceń w dniach 13-16 lipca 2020 r. nie wliczacie do biegu terminów. A ten upływał pierwotnie 13 lipca 2020 r.

Zgłoszenia do CRBR dokonujecie w oparciu o zapisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ustawa ta jednak nie przewiduje instytucji „czynnego żalu”, o którą pytacie.

„Czynny żal” jest wyłącznie instytucją prawa podatkowego. A to oznacza, że składanie przez Was pism z czynnym żalem ze względu na wysłanie zgłoszenia po terminie jest bezprzedmiotowe. Zwracam uwagę, że jakakolwiek kara może zostać nałożona po wszczęciu postępowania administracyjnego. A w trakcie takiego postępowania macie możliwość przedstawienia stanowiska w sprawie, wszelkich dowodów i okoliczności nieterminowego zgłoszenia.

Pamiętajcie, że wszystkie nowe spółki z o.o. aktualnie rejestrowane w KRS mają obowiązek zgłosić informacje o beneficjentach rzeczywistych nie później niż w terminie 7 dni (bez sobót i dni ustawowo wolnych od pracy) od dnia wpisu do KRS.

*********************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o. Obowiązki spółki z o.o. po zakończeniu roku obrotowego.

Sporządzenie i złożenie sprawozdania finansowego spółki z o.o.

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Podsumowanie lipca na blogu

Umowa pożyczki ze wspólnikiem

Odpowiedzialność prezesa zarządu spółki za wypadek drogowy – rozmowa z adwokatem Adą Chmielewską-Ciż

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: