Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Ponowny wybór do zarządu spółki a wpis w KRS

Aneta Kułakowska13 lipca 2019Komentarze (0)

Ponowny wybór do zarządu spółki a wpis w KRS zmiany członka zarządu – no właśnie, jak to wygląda w praktyce? Otrzymałam pytanie od Czytelniczki bloga:

Czy ponowny wybór do zarządu spółki tej samej osoby wymaga wpisu w KRS?

I pewnie gdyby nie kolejne pytanie Czytelnika o podobnej treści to nie byłoby dzisiejszego wpisu.

Ponowny wybór do zarządu spółki a wpis w KRS

Ponowny wybór do zarządu spółki a wpis w KRS

Jeśli rzeczywiście dojdzie do wyboru tej samej osoby ponownie do zarządu spółki to możecie tej zmiany nie zgłaszać do KRS. Jednak nie dotyczy to wszystkich przypadków.

Otóż, jeśli ta sama osoba została wybrana do zarządu i powierzono jej pełnienie tej samej funkcji w zarządzie, np. prezesa zarządu, to nie dokonujecie zgłoszenia powołania do KRS. Ponieważ w KRS dokonujecie wpisu zmian. A ponowne powołanie do pełnienia tej samej funkcji nie wywołuje żadnej zmiany w danych ujawnionych w KRS.

Inaczej będzie w sytuacji kiedy ponownie powołano tą samą osobę do zarządu, jednak powierzono jej pełnienie innej funkcji niż dotychczas. Na przykład jeśli do tej pory pełniła funkcję członka zarządu, a w wyniku ponownego powołania do zarządu powierzono jej pełnienie funkcji prezesa zarządu. Wówczas taki stan wymaga wniosku do KRS o wpis zmiany.

Oznacza to, że w sytuacji kiedy kolejne powołania do zarządu nie powodują zmiany we wpisie w KRS i pomimo ponownego powołania wpis odzwierciedla aktualny stan faktyczny, to nie musicie składać wniosku o wpis zmiany do KRS.

 

*****

Zapraszam do zapoznania się z ostatnimi wpisami na blogu:

Wyłączenie od głosowania a bezwzględna większość

Co działo się na blogu przez ostatnie pół roku?

Zwyczajne Zgromadzenie podczas likwidacji

Obowiązek informacyjny wobec wspólników spółki a o.o.

Powołanie do zarządu spółki z o.o. – ebook

Prowadzę również bloga dla spółki akcyjnej Zarząd w spółce akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: