Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Aneta Kułakowska11 czerwca 20182 komentarze

Wróciłam po krótkim urlopie i po całym dniu odpowiadania na maile, oddzwaniania, planowania oraz odkopywania się z zaległości, nie mogło zabraknąć czasu chociażby na krótki wpis. Niezmiennie od kilu tygodni wpisem cieszącym się największym powodzeniem wśród Czytelników jest Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS. I pomimo tego, że pojawił się również post Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów, ilość pytań i wątpliwości nie ma końca. A skoro pytania o sposób zgłoszenia zmiany adresu pojawiają się często to niniejszym tekstem Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu, postaram się na nie zgrabnie odpowiedzieć.

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Już wiesz, że spółka z o.o. ma obowiązek uzupełnić dane o adres członka zarządu do doręczeń wraz z pierwszym wnioskiem składanym do KRS, nie później jednak niż w ciągu 18 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji. A to oznacza, że możesz tego dokonać na 2 sposoby. Jeśli składasz wniosek do KRS ze zgłoszeniem innych zmian w spółce z o.o., dodatkowo załączasz dokument, w którym informujesz o adresie członka zarządu do doręczeń. Proponuję to zrobić na przykład liście członków zarządu. Z kolei, jeśli w ciągu 1,5 roku nie będziesz miał okazji do złożenia wniosku zmianowego do KRS, składasz pismo informujące o adresie do doręczeń.

 

Wzór listy członków zarządu

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór listy członków zarządu.

Warszawa, dnia 11 czerwca 2018 r.

LISTA CZŁONKÓW ZARZĄDU

Z ADRESAMI DO DORĘCZEŃ

Spółki ABCD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w Warszawie

 

1.Jan Kowalski – Prezes Zarządu

Adres do doręczeń: 01-234 Warszawa, ul. Sądowa 5/6

2. Jan Nowak – Członek Zarządu

Adres do doręczeń: 01-234 Warszawa, ul. Sądowa 5/7

…………………………………………………

Zarząd Spółki (podpisy)

 

Wzór zgłoszenia zmiany adresu członka zarządu

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór zgłoszenia zmiany adresu członka zarządu do KRS.

 

                                                                                                                                            Warszawa, dnia 11 czerwca 2018 r.

Wnioskodawca: ABCD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w Warszawie

01-111 Warszawa, ul. Sądowa 1 lok. 1

KRS 0000001234

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa

 

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Działając w imieniu spółki pod firmą ABCD Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie,  adres: 01-111 Warszawa, ul. Sądowa 1 lok. 1 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000001234, o kapitale zakładowym 100.000,00 złotych, NIP 111-222-33-44, REGON 123456789, niniejszym dokonuję zgłoszenia zmiany adresu do doręczeń Członków Zarządu:

1.Jan Kowalski – Prezes Zarządu

Adres do doręczeń: 01-234 Warszawa, ul. Sądowa 5/6

2.Jan Nowak – Członek Zarządu

Adres do doręczeń: 01-234 Warszawa, ul. Sądowa 5/7

 

…………………………………………………

Zarząd Spółki (podpisy)

 

 

Jeśli składasz do KRS tylko zgłoszenie zmiany adresu do doręczeń członka zarządu, to pamiętaj iż jest ono wolne od opłaty sądowej.

 

Czytelniku, liczę że pomogłam, przynajmniej w zakresie zgłoszenia adresu do doręczeń do KRS. Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów.

*****

Inne ciekawe wpisy:

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów

Sprawozdanie finansowe za 2017

Zbliżające się terminy, o których musisz pamiętać

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Piotr Lipiec 9, 2018 o 13:54

A jak ma się sytuacja z prokurentami i udziałowcami (którzy powołali zarząd)? Też trzeba złożyć stosowne oświadczenia o adresach do doręczeń podpisane przez każdą z tych osób?

Odpowiedz

Aneta Kułakowska Lipiec 9, 2018 o 19:11

Panie Piotrze,
należy poinformować KRS o adresie do doręczeń prokurentów i wspólników uprawnionych do powołania zarządu. W przypadku wspólników, sporządza się listę z adresami do doręczeń wszystkich, którzy są uprawnieni do powołania zarządu. Listy z adresami podpisuje się zgodnie z zasadami reprezentacji jakie są w spółce, a więc może podpisać zarząd, prokurent lub prokurenci.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: