Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Aneta Kułakowska11 czerwca 20183 komentarze

Wróciłam po krótkim urlopie i po całym dniu odkopywania się z zaległości, nie mogło zabraknąć czasu na krótki wpis. Niezmiennie od kilu tygodni wpisem cieszącym się największym powodzeniem wśród Czytelników jest Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS. Pomimo wpisu Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów, ilość pytań nie ma końca. Pojawia się sporo pytań o Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu. Dzisiejszym wpisem postaram się na nie odpowiedzieć.

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Wiecie już, że spółka z o.o. ma obowiązek uzupełnić dane o adres członka zarządu do doręczeń wraz z pierwszym wnioskiem składanym do KRS, nie później jednak niż w ciągu 18 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji. A to oznacza, że możecie tego dokonać na 2 sposoby. Jeśli składasz wniosek do KRS ze zgłoszeniem innych zmian, dodatkowo załączacie dokument, w którym informujecie o adresie członka zarządu do doręczeń. Z kolei, jeśli w ciągu 1,5 roku nie będziecie mieli okazji do złożenia wniosku zmianowego do KRS, składacie pismo informujące o adresie do doręczeń.

Od dnia 1 lipca 2021 r. nie ma możliwości złożenia dokumentów do KRS w formie papierowej. Zatem aktualnie możecie złożyć wniosek i wszelkie pisma do KRS elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze

Wzór zgłoszenia zmiany adresu członka zarządu

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór pisma przewodniego do zgłoszenia zmiany adresu członka zarządu do KRS.

………, dnia …………. r.

…….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w ………….

KRS ………….

Sąd Rejonowy  w ……

………Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zgłoszenie zmiany adresu członka zarządu

Działając w imieniu spółki pod firmą ……… spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w ………,  wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ………….., niniejszym dokonuję zgłoszenia zmiany adresu do doręczeń Członków Zarządu załączając oświadczenia członków zarządu o adresach do doręczeń.

 

Jeśli składacie do KRS tylko zgłoszenie zmiany adresu, to pamiętajcie iż jest ono wolne od opłaty sądowej.

*******************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Protokół z posiedzenia zarządu spółki z o.o. Wzór z omówieniem

Protokół z posiedzenia zarządu spółki z o.o. Wzór z omówieniem

Inne wpisy, które mogą Was zainteresować:

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS

Adres członka zarządu spółki z o.o. w KRS po zmianie przepisów

Sprawozdanie finansowe za 2017

Zbliżające się terminy, o których musisz pamiętać

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 9 lipca, 2018 o 13:54

  A jak ma się sytuacja z prokurentami i udziałowcami (którzy powołali zarząd)? Też trzeba złożyć stosowne oświadczenia o adresach do doręczeń podpisane przez każdą z tych osób?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 9 lipca, 2018 o 19:11

  Panie Piotrze,
  należy poinformować KRS o adresie do doręczeń prokurentów i wspólników uprawnionych do powołania zarządu. W przypadku wspólników, sporządza się listę z adresami do doręczeń wszystkich, którzy są uprawnieni do powołania zarządu. Listy z adresami podpisuje się zgodnie z zasadami reprezentacji jakie są w spółce, a więc może podpisać zarząd, prokurent lub prokurenci.

  Odpowiedz

  Jerzy 27 sierpnia, 2019 o 08:54

  Dzień dobry,
  Czy można podać adres firmy jako adres do doręczeń dla każdego członka zarządu i rady nadzorczej. Nie muszę przecież znać prywatnych adresów członków rady nadzorczej.

  Pozdrawiam:
  Jerzy

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: