Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Sprawozdanie finansowe za 2017

Aneta Kułakowska31 maja 2018Komentarze (0)

Ilość wiadomości od moich Czytelników z pytaniami dotyczącymi sposobów składania sprawozdań finansowych w spółce z o.o. za 2017 rok, spowodowała iż czułam się niejako w obowiązku zrobić wpis. Krótki wpis, który w prosty i przystępny sposób podpowie Wam, jak to w końcu jest z tymi sprawozdaniami finansowymi za 2017 i jakie macie możliwości, aby je prawidłowo złożyć.

Sprawozdanie finansowe za 2017

Sprawozdanie finansowe za 2017

Jeśli czekacie teraz z niecierpliwością na to co nastąpi dalej, to muszę napisać, że jednak wpisu nie będzie. A właściwie wpis będzie, bo właśnie go czytasz, ale nie taki jak sobie zaplanowałam. Dlaczego? już wyjaśniam.

Moi stali Czytelnicy zapewne wiedzą, że swojego bloga prowadzę w ramach web.lex. Wpisy Autorów web.lex’owych blogów pojawiają się również na LexMonitor. I właśnie tam natknęłam się na wpis o składaniu sprawozdań finansowych, który sama zamierzałam przygotować. Aktualnie nowe sposoby składania sprawozdań finansowych są prawie tak samo gorącym tematem jak RODO.

Radca Prawny Karol Sienkiewicz sporządził wpis Złożenie sprawozdań finansowych do KRS w 2018 r. i właściwie wyczerpuje on to co chciałam napisać. Moich Czytelników mogę jedynie zachęcić do zapoznania się z wpisem. Moim zdaniem są tam wszystkie odpowiedzi na najczęściej pojawiające pytania. Mogłabym jedynie dodać od siebie informację dotyczącą formatu xades. Otóż, nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego oprogramowania do tego, aby złożyć dokumenty przez system S24. Format xades tworzy się niejako sam w momencie złożenia podpisu kwalifikowanego pod dokumentacją załączoną w pdf.

O sprawozdaniu finansowym już pisałam wcześniej tutaj i tutaj. Jeśli masz ochotę poczytać więcej to zapraszam. W międzyczasie pojawił się też wpis mec. Karoliny Rokickiej-Murszewskiej, którego nie mogłabym nie polecić Pierwsze skuteczne złożenie sprawozdania finansowego po 15.03.2018 r. za nami.

I takim sposobem wpis obiecany moim Czytelnikom zrobiony i mogę spokojnie oddać się błogiemu lenistwu korzystając z długiego weekendu.

*****************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Powołanie i odwołanie prokurenta w spółce z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Powołanie i odwołanie prokurenta w spółce z o.o. Wzory dokumentów z omówieniem.

Zapraszam Was do zapoznania się z innymi wpisami:

Reprezentacja spółki z o.o.

Wzór podpisu członka zarządu

Jak odwołać Prezesa Zarządu spółki z o.o.?

Zarząd jednoosobowy w spółce z o.o.

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: