Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Spółka z o.o. jako strona umowy, czyli jak opisać spółkę w komparycji umowy

Aneta Kułakowska13 lutego 2018Komentarze (0)

Jeśli czytacie mojego bloga to wiecie, że zarząd spółki  z o.o. prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę. Wiecie również, że to zarząd reprezentuje spółkę z o.o. jako stronę umowy. Zresztą nie chodzi mi o jakąś konkretną umowę, ale wyłącznie o sposób opisu spółki z o.o. jako strony umowy. Z doświadczenia wiem, że wiele osób nie wie jak opisać spółkę jako stronę umowy. Często pojawiają się w tym zakresie błędy, ewentualnie opis jest tylko szczątkowy. Liczę, że dzisiejszy wpis – Spółka z o.o. jako strona umowy, czyli jak opisać spółkę w komparycji umowy, będzie pomocny.

Spółka z o.o. jako strona umowy

Spółka z o.o. jako strona umowy

Niestety bardzo często w swojej praktyce spotkam się z błędami w opisie spółki z o.o. jako strony umowy i innego dokumentu, w którym występuje spółka z o.o. Dlatego też, w dzisiejszym bardzo krótkim wpisie zamieszczam przykładowy wzór opisu spółki z o.o. jako strony umowy, który możeice umieścić w komparycji umowy:

***

Spółka pod firmą ABCD Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie,  adres: 01-111 Warszawa, ul. Sądowa 1 lok. 1, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000001234, o kapitale zakładowym 100.000,00 złotych, NIP 111-222-33-44, REGON 123456789, którą przy niniejszej umowie reprezentuje jednoosobowo Jan Nowak  – Prezes Zarządu

uprawniony do jednoosobowej reprezentacji zgodnie z reprezentacją wynikającą z odpisu aktualnego z KRS z dnia 12 lutego 2018 roku (Identyfikator wydruku: RP/……) oraz z kopii Umowy Spółki załączonej do niniejszej umowy.

 ***

To tylko przykładowy wzór. Możecie go zmienić w zależności od osób reprezentujących spółkę z o.o. oraz podstawy tej reprezentacji. Liczę, że załączony wzór pomoże Wam opisać spółkę z o.o. jako stronę umowy.

********************************************

#autopromocja #markawłasna

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór rezygnacji członka zarządu.

Wzór rezygnacji członka zarządu

Zapraszam Was do zapoznania się z innymi wpisami:

Reprezentacja spółki z o.o.

Wzór podpisu członka zarządu

Jak odwołać Prezesa Zarządu spółki z o.o.?

Zarząd jednoosobowy w spółce z o.o.

Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: