Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jakie opłaty w elektronicznym KRS?

Aneta Kułakowska09 lipca 20219 komentarzy

Aktualną na grudzień 2021 informację o tym jak wnieść opłatę KRS znajdziecie we wpisie Jak aktualnie dokonać opłaty w KRS?

Jakie opłaty w elektronicznym KRS?

To jedno z bardzo wielu pytań, które od Was dostałam w ciągu ostatniego tygodnia. Widzę, że jesteście żywo zainteresowani elektronicznym KRS. Bardzo się z tego cieszę. Nie ukrywam, że planowałam od 1 lipca codzienne wpisy, ale ilość obowiązków skutecznie pokrzyżowała moje plany. Wpisy będą i będzie sporo wpisów dotyczących nowego KRS, ale uzbrojcie się w cierpliwość.

Dzisiaj zatem krótki wpis o opłatach. Zapraszam.

Jakie opłaty w elektronicznym KRS?

Jakie opłaty w elektronicznym KRS?

Od 1 lipca 2021 r. mamy elektroniczny KRS, ale w zakresie opłat nic się nie zmieniło. Zatem za wniosek o rejestrację spółki z o.o. zapłacicie łącznie 600 zł, tj. 500 zł opłata sądowa i 100 zł opłata za publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG). Opłata za wpis zmian w KRS, bez względu na ilość zmian objętych jednym wnioskiem łącznie 350 zł tj. 250 zł opłata sądowa i 100 zł opłata za publikację w MSiG. Za złożenie dokumentów do akt KRS 40 zł. Za wykreślenie spółki z KRS 400 zł zł tj. 300 zł opłata sądowa i 100 zł za publikację w MSiG.

Oczywiście powyższe opłaty dotyczą elektronicznego KRS, ale nie dotyczą S24. W S24 opłaty też pozostają bez zmian i są nieco niższe niż te wskazane powyżej. Za rejestrację spółki z o.o. poprzez S24 łącznie 350 zł, a wpis zmian łącznie 300 zł.

Zatem czekam na Wasze komentarze i spostrzeżenia co do działania nowego eKRS.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem spółki z o.o.

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Od 1 lipca 2021 r. ruszył elektroniczny KRS

Absolutorium dla byłego członka zarządu

Jak wypłenić formularze KRS po zmianie firmy spółki?

 Zapraszam również na bloga Likwidacja spółki z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Wojciech 12 lipca, 2021 o 05:14

  Czy ktoś jeszcze ma problem z używaniem funkcji kopiuj/wklej w polach formularzy PRS?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 17 lipca, 2021 o 14:29

  Faktycznie ta funkcja nie działa.

  Odpowiedz

  Hania 26 lipca, 2021 o 13:39

  System pokazuje, że wniosek jest wypełniony poprawnie, opłacony, mimo tego po kliknięciu „złóż wniosek” wyskakuje błąd, że dokument jest niezgodny z jakimś schematem (?). Może Pani Mecenas orientuje się jaka może być przyczyna…

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 26 lipca, 2021 o 13:50

  Pani Hanno,
  nie widzę wniosku, tak więc trudno mi jest wskazać o co chodzi. Pewnie po jakiejś dłuższej praktyce w tym systemie będzie mi łatwiej wskazać ewentualne błędy bez wglądu do wniosku i załączników.

  Odpowiedz

  Andrzej 9 sierpnia, 2021 o 13:02

  Pani Mecenas,
  Chciałem złożyć w PRS wniosek o zawieszenie działalności spółki z o.o. System nalicza opłatę od wniosku 350 pln . Z tego co się orientuję do lipca b.r. złożenie wniosku o zawieszenie działalności nie podlegało opłacie. W sądzie też poinformowano mnie, że opłata nie powinna być naliczana. Jaka jest rzeczywista praktyka?

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 9 sierpnia, 2021 o 13:37

  Panie Andrzeju,
  niestety to błąd w systemie. Prosze opłatę poprawić na 1 grosz, opłacić to i wysłać wniosek. Powinno się teraz udać.

  Odpowiedz

  Katarzyna 19 września, 2021 o 09:53

  Dzień dobry,
  złożyłam z pośrednictwem PRS wniosek o zmianę danych spółki (zmiana siedziby. Sąd zwrócił wniosek. Czy przy skłaadaniu ponownie wniosku mam opłacić go po raz kolejny ? Ponadto czy wystarczy wskazanie w załączniku nr z Centralnego Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Noatarialnych czy jednak załączyć tenże akt w formacie PDF? Obsługa tego systemu jest niestety mało czytelna.
  Będę wdzięczna za pomoc.
  Dziękuję.

  Odpowiedz

  Aneta Kułakowska 19 września, 2021 o 14:19

  Pani Katarzyno,
  proponuję zapoznać się z pouczeniem, ale co do zasady można zawnioskować o zaliczenie opłaty i dokonać dopłaty.Wpisuje się jedynie nr CERWAN.

  Odpowiedz

  Monika 13 stycznia, 2022 o 13:50

  Dzień dobry – przy przy wpisie przez pełnomocnicka opłatę skarbową uiszcza się też w Krakowie czy wg właściwości siedziby Sądu posiadającego akta rejetsrowe podmiotu?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: